Se on vaikeaa,kyllä. Se on vaikeinta mitä tässä maailmassa voi tehdä.
"En jaksa kantaa"
"Se painaa paljon"
"En osaa"
Haistakaa oikeasti VITTU !!! Noh vajaita ootte,en minä sille voi mitään. Ei asiakkaisen korvien välissä ole mitään. Sama kuin simpsonien homerilla (herneen kokoinen aivo). Käy lähinnä sääliksi teidän tyhmyys.
Lautasen kanto.
3
287
Vastaukset
- kokki-tarjoilija
Jo on huono kippola, jos ei henkilökunta hoida hommiaan...
- Raflanomistaja
Miksi tarjoilijan pitäisi tehdä kaiken työn? Asiakas maksaa meillä siitä,että tarjoilija kantaa lautasen pois pöydästä. Jos asiakasta ei miellytä ruoka/palvelu niin silloin asiakas voi ostaa itselleen lahjakortin hyvitykseksi. Tällöin ravintola tekee voittoa eikä tappiota. Jos asiakas ei suostu maksamaan niin paikalle soitetaan poliisit.
- TaasyksiVAINasiakas
Auttakaa ymmärtämään, mikä idea näissä Raflanomistajan aivopieruissa oikein on. Itse 100% tosikkona en koe olevani kykenevä tulkitsemaan ajatusmaailmaansa näiden 'epäkielisten' viestien takana. Miksiköhän juuri lautasten palautus keruupisteeseen on valikoitunut aiheeksi keskusteluun? En muuten ole vielä itsekään onnistunut löytämään ravintola-statuksella toimivaa liikeyritystä, jossa olisi käytössä kuvaillun kaltainen järjestely. Saattaisi olla veikeäkin kokemus. Aiemmin mainituksi tullut tippi ei vain istu tähän suomalaiseen yrityskulttuuriin, jossa riskinotto kuuluu yrittäjälle eikä työväelle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161