Kalliiksi tulee pseudotiede

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201703112200084207_ul.shtml

Kallispalkkaiset saivartelijatiedemiehet filosofoivat evokinruokaa herkkäuskoisille.

Olisivat kysyneet vain Jyriltä niin olisivat saaneet oikean vastauksen eikä se olisimaksanut mitään. Siis eipä ole elävistä olennoista lähtöisin nuo radiosignaalit.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kerropas nyt Jyrbä meille kaikille että miten sinä voit muka olla asiasta varmempi kuin nuo korkeasti oppineet ammattilais-asiantuntijat?

2Äänestä
  • Tämä on psyykenpuolen ongelma, siis se sama joka saa evoluutiotutkijan turhautumaan ja tekemään väärennöksiä ja keksimään roska-dna-evoluutiojäämiä, siis kun kokenut tutkija on vuosikausia yrittänyt epätoivoisesti löytää evoluution todisteita omalta tutkimus-sektoriltaan mutte ei tietenkään ikinä löydä, niin hänellä on suuri kiusaus vetää hatusta joku ihan itsekeksitty juttu tai sitten hän vain törkeästi väärinesittää tutkimutuloksia evoluutiolla. Ja tämä vain siksi että hän haluaisi saada edes vähän nimeä elämänsä aikana. Siis kunnianhimo vääristää rehellisyyden epärehelisyydeksi.

    Ja olet varmasti itsekin huomannut sen että avaruustutkimuksessa tapahtuu muutaman kerran vuodessa jotain samankaltaista. Eli medialla ennetaan sellainen kuva että nyt ollaan taas avaruuden elämän löytämisen kynnyksellä vaikka todellisuudessa asia ei nyt ihan niiin olekaan.
    Kun tätä on seurannut tarkoin 50 v. ja joka kerta lopputulos on se että pelkkää tyhjää jää käteen, niin miten tämä tämänkertainen ufouutinen olisi jotenkin poikkeus säännöstä? Tietenkään se ei ole.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyrillepitäisimaksaa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201703112200084207_ul.shtml

Kallispalkkaiset saivartelijatiedemiehet filosofoivat evokinruokaa herkkäuskoisille.

Olisivat kysyneet vain Jyriltä niin olisivat saaneet oikean vastauksen eikä se olisimaksanut mitään. Siis eipä ole elävistä olennoista lähtöisin nuo radiosignaalit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu