Ohan se enemmän mielletty huuhaa-tieteex.
Mut en lähtis "dissaamaan".
Niissä voi olla perää.
Vaikea kartta voi aiheuttaa esim ongelmia mitä tulee työntekoon.
Toki ei selitä kokonaan esim työttömyyttä.
Foliohattu-kirjoitusta tämä, tiedän joo ja varmasti saan kohta verbaalisen turpakäräjän palstan guruilta LOL haha XD.
Mut mikä tahansa hieman utopistinen tiede, niin ei sitä kantsi unohtaa koskaan, vaikea on sitä todeksi todistaa, se on totta, mut miettikääpä esim avaruuden painovoimatematiikkaa, kun painovoima pitää planeetat pystyssä ja jos ootte tietoisia astrologiassa siitä, että tähdet ja planeettojen magneettinen ja energinen voima vaikuttaa ihmisiin.
Onko tuo siis niin outoa välttämättä, jos kerta painovoimateoriakin on tavalliselle tallaajalle hyvin oudonkuuloista ja vaikeaa käsittää, niin miksi astrologia-tieteelle naureskellaan niin paljon?
Ootteko tietoisia muuten, että suurin osa astrologeista ovat aika korkeakoulutettua sakkia?
Se on myös yksi fakta.
Astrologia on oppiaineena helvetin vaikea, se vaatii paljon matemaattista älyä.
Älkää dissatko horoskooppeja
3
156
Vastaukset 3
Ihmisessä astrologia on semmonen "jutska", että pelkkä oma kartta ei vaikuta omiin toimintoihin vaan myös omien vanhempien kartta, jos siis mikäli sikäli uskomme horoskooppijuttuja.Lehtien horoskooppijuttuja ei kyllä kannata ottaa todesta.
En usko niihin.
Mut uskon enemmän erityyppiseen pohdintaan astrologiassa.
Tai no oon aikalailla loppupelissä agnostikko monen asian suhteen.
Toki jos joku asia on todistettu tieteellä, uskon tieteeseen, kuten esimerkkinä alkuräjähdys eli maailmankaikkeus sai alkunsa alkuräjähdyksestä, se on todistettu ERITTÄIN HYVIN ja se, että maapallo on pyöreä, se pitää vaan hahmottaa oikeasta kulmasta tajutakseen sen, mullaki meni aika kauan aikaa hahmottaakseen sen, toki en laita päätäni ihan kokonaan pantiksi et oknko pyöree vai litteä.... mutta jos joku asia on todistettu täydelliseksi faktaksi, niin ois typerää väittää vastaan.
1 1= 2. Se on fakta.- nohurraaa
No, mikä tahansa blasebo saattaa toimia erittäinkin hyvin, jos uskot siihen. Se ei silti tarkoita, että siinä olisi jotakin. Uskot vain että se toimii ja kylläpä näyttää toimivan. Tuskin kukaan oikeasti uskoo, että jollakin tähtikuviolla on mainittavaa vaikutusta hänen elämäänsä.
Suurin osa ei usko, mutta on joitaki, jotka uskoo.
Tiettävästi itse astrologit uskoo ja ne, jotka uskoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522