Keminmaasa postinkantaja ei tunne numeroita!

autiosaaressa jakaa postia henkilö joka ei tunne numeroita, eikä osaa lukea nimiä. Postin panee kenen laatikko sattuu. miten lienee ajokortin saanut.
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kemissä jakaa ilmeisesti sama. Ainakin kolmen eri ihmisen postia on tullut mulle. Kaksi kirjettä samalla kerralla. Ehdin avata kun en lukenut nimeä. Seuraava oli sentään kerrosnaapuri niin vein sille. Ensimmäinen oli ihan eri kadulle, numerolle ja ennen muuta eri nimelle.

Äänestä

no kannattaisko ilmoittaa postiin eikä tänne :-)) ja eipä aloittajallakaan ainakaan oma kirjoitus ole kunnossa..eikös tuure kilpeläinen laula autiosaaresta

Äänestä

Sinulla itselläsi näyttää kirjoitustaito olevan kovin puutteellista.

Äänestä

Missä päin Keminmaassa on autiosaari, voi olla postinkantajalla vaikea löytää osoitteita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osotteellinen kirjoitti:

autiosaaressa jakaa postia henkilö joka ei tunne numeroita, eikä osaa lukea nimiä. Postin panee kenen laatikko sattuu. miten lienee ajokortin saanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu