Te jotka jatkuvasti valitatte kun kesällä on 20 tai yli 30 astetta lämmintä muuttakaa vaikka gröölantiin. Etelänapa voisi olla viellä parempi paikka. Jos ei kerran lämmintä kestä.
On sellasiakin ihmisiä ketkä nauttii lämmöstä kesällä ja vihaa kylmää kosteaa tuulista kesää ei se ole kesä. Vaan aurinkoinen lämmin yli 25 se on kesä. Jos ei suomen lämpöjä kestä niin menkööt kesän ajaksi vaikka näihin kohteisiin niin ei tule hiki.
LUMIUKOT MUUTTAKAA GRÖÖLANTIIN
LUMIUKOT_GRÖÖLANTIIN
2
88
Vastaukset
- kuumapois
Muuta itse etelään! Kun nyt viimeinkin alkaa olla minulle mieluisia säitä niin ärsyttää nämä kuuman vinkujat.
- SXCVBNM
muuta itse. Ärsyttää nämä kuuman valittajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!3672210- 571638
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1661334Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi2771189Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal67969- 86955
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33913Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-113882Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12876K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8846