Onko ollut pilaantunut tai muuten viallinen tuote? Mulle on käynyt useemman kerran. Jugurttipurkin reunoissa oli hometta, tein ilmotuksen Valiolle. Kaurahiutalepaketissa oli ötököitä. Eilen laitoin kissalle "Lihapaloja kastikkeessa"- pussin, mutta se olikin pelkkää nestettä koko pussin sisältö. Siitä laitoin palautetta S-ryhmän osotteeseen. Saapi nähdä, kuinka he korvaavat. Aina olen huolehtinut, että jugurtit ja maitotuotteet menee suoraan kauppakassista jääkaappiin, jne. Onko muilla kokemuksia viallisista tuotteista?
tuotteissa vikoja
6
233
Vastaukset
- Junkko
Löysin syödessäni erään lihatalon grillimakkarasta tupon tiskiharjan harjaksia. Olisikohan reklamoimalla saanut sen lopunkin harjan itselleen..??
- dippadaadappadii
Aina kannattaa tehdä asiallinen reklamaatio, koska useimmiten virhe ei ole kaupan, vaan valmistajan. Joka kerralla, joita on ehkä 10-15, olen saanut myös asiallisen vastauksen ja myös pienen hyvityksen, S-ryhmän kaupoista yleensä 20 euron lahjakortin saaman ryhmän kauppoihin.
Kerran ostin Saarioisten hampurilaisen ja totesin kotona, että siitä puuttui pihvi. Reklamoin asiasta ja viikon kuluttua tuli postissa paketti, jossa oli kaikenlaisia ko. firman tuotteita, joita voi huoneenlämmössä säilyttää. - kisumimmi
Niin, eihän se ole kaupan vika. Jos olen huomannut päiväysvanhan tuotteen hyllyssä, niin sanonut siitä myyjälle. Enkä viittyny hirveesti brassailla, jos sain esim. pilaantuneesta jugurtista korvaukseksi lahjakortin Valion tuotteisiin. Kaikenlaista huijaria on, tunnen muutaman.. hyvääkin palautetta voi antaa, vaikka reklamoi jostain tuotteesta. Kunhan on rehellinen.
- OnOllut
Laitoin Purinalle palautetta pullistuneista Latz-kerta-annospusseista. Eivät ole vaivautuneet vastaamaan. Vaihdettiinkin sitten kissa raakaravinnolle ja eläinkaupan raksuille.
- dzfhhdz
Joo paras on kun tarkistaa päiväyksen jo kaupassa , varsinkin täällä kun kauppaan yli 40 kilsaa , ei viitti täyttä hintaa maksaa vanhoista kamppeista.
- yksi_ulkomaalainen
Jos minä saan tuollaista p-tavara, en vitsi valitaa myyjälle, joka ei kumminkaan ota kantta eikä voi vaikuttaa asiaan, vain jätän seuravalla käynnillä k.o. hyllylle valmin lapun "huono tavara, älä osta". Tuota kun useammat tekisivät, johon synytyisi vipinä jopa kauppiankin päässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017463
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?835092- 794889
- 1324288
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103068- 522709
- 432632
- 532267
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112243Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211860