Näköjään vielä pari päivää sitten täällä ollut topik on poistettu. Osasyynä saattoi olla asiaton(kin) kommentointi. Itse esitin mielipiteeni reiningistä ja sen turhilta (showjuttu) pysähdyksiltä. Mitähän semmoinenkin tekee hevosen takajaloille pidemmän päälle?
Ja arvostelin myös monesti turhia kannuksia ratsastuskoulujen hevosilla koulukisoissa. Monen miesratsastajan kanssa olemme sitä mieltä, että se on eräänlaista eläinrääkkäystä.
Toin myös esille ratsastuksen hyviä puolia: kuinka estehevonen, joka pitää hyppäämisestä, todellakin nauttii siitä. Nämä nyt ovat 37 vuotta ratsastaneen "hapankaalin" mietteitä. Olkaa asiasta eri mieltä tai samaa mieltä - se on tasan oma asianne. ;)
Eikö ratsastuksen epäkohdista saa keskustella?
StadinC
2
241
Vastaukset
- StadinC
En maininnut ammattiratsastukseen liittyviä epäkohtia kuten esteratsastajien barraus tai kouluratsastajien rollkur. Nämä eikat lienevät kaikkien ratsastuksen ammattilaisten ja harrastajien tiedossa.
- StadinC
...ei näköjään voi keskustella...edes asiallisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070