Onko tuo normaalia, että kokonaista vesimelonia kun leikkasi, se alkoi vuotamaan nestettä valtavasti ulos? Kuin vuotava sanko. Sisäpuolella näytti olevan aika iso onkalo jonne neste oli kai kertynyt, ja melonin 'liha' tuntui menevän huonoksi normaalia nopeammin. Muutaman kerran ostanut kokonaisen vesimelonin, eikä tuollaista ole ennen tapahtunut. Mistä tuo johtui? Ylikypsä? Ulospäin näytti ihan normaalilta. Ja maku oli aika vaisu, eikö kypsä olisi hyvin makea?
Vastaukset 3
- ar_buusi
Jösses-se on täynnä nestettä koko pumppu eli leikattuna kannattaa panna syvään astiaan jääkaappiin, jos ei kaikkea syö. Voi myös panna tehosekoittimeen ja pullottaa.
Todellinen vitamiinipommi-
https://fineli.fi/fineli/fi/elintarvikkeet/11055
teen aamusmoothien
https://anna.fi/ruoka/vinkit/vesimeloni-7-1-helppoa-reseptia-yllatat-ruokavieraasi - Mahtavani
Luultavasti ollut ylikypsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1611536Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1381208Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 66805
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63717- 52700
- 46695
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187578