On usean suomalaisen vaatimus! Älkää antako Vaasan leipomon ja siis ruotsalaisten ohjata meidän leiväb syöntiä. Kysymys kuuluu; miksi kauppojen näkkileipä hyllyt on tyjillään ?
Eikö kukaan osaa tehdä vastaavaa näkkileipää suomessa? Salosta varmaan lötyy resepti ja tekijä, siinä hyvä yritysidea halukkaalle. Kylllä ostajia riittää. Jättäkää Vaasan roskat markettien hyllyille pilaantumaan.
Hyvien ,kovien ja terveiden hampaiden puolesta pitäkää meteliä,,,
Ylhäisten Näkkileipä takaisin
tervehammas
4
527
Vastaukset 4
- örri
Ylhäisten hapankorput olivat huipputuote. Takaisin kiitos!
- AinoaOikeaNäkkäri
Ylhäisten Näkkileipä on kyllä kerrassaan maukas, kunnollinen näkkäri eikä mitään mautonta haperoa lastulevyä.
Eipä tosin ole tullut ostettua varmaan vuosikymmeneen. Nytkö sitä ei enää saa ja se on ruotsalaisten syytä? - Anonyymi
Moni ruoka kuten Ylhäisten näkkileipä ON kokenut laadullisen heikkenemisen. Nykyisin ostan ainoastaan Taalainmaan pyöreää näkkileipää!
- Anonyymi00004
Ei tee enää mitään Ylhäisten näkkileivällä. Happamuus ja kovuus puuttuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971635
- 721264
- 901232
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2781016- 95929
- 40914
- 80787
- 49787
- 55763
- 45705