Olen ikäni yrittänyt etsiä itselleni sopivaa urheilulajia, mutta tähän asti tuloksetta. Olen myös ajatellut, että kaikki lajit tulisi aloittaa jo paljon aikasemmin. Onkos siis mahdollista aloittaa harrastamaan koripalloa "näin vanhana"?
Olisinkin siis kiinnostunut tietämään, onko Vantaalla harrastelijaporukoita tms. johon pääsisi pelaamaan? Monet harkat viikossa kauhistuttavat, koulu nimittäin vie paljon vapaa-aikaani, mutta olisin erittäin innokas aloittamaan lajin! Jos joku voisi vihjaista, miten päästä lajinsyrjään kiinni. KIITOS!
17-vuotiaalle peliporukka hakusessa...
2
514
Vastaukset
- sucker
tyttö vai poika..kyllä varmasti joka joukkueella on jokin harrastus porukka. Voithan sinä vaikka soittaa suoraa PuHu:n päävalmentajalle tai seuran johtajalle ja kysyä onko heillä harrstelija porukkaa!sillein saat varman tiedon asiasta.Ja helsingin puolella niitä on moniakin.eikä s sun nyt vasta aloittaminen niin paha oo,jos meet johonkin harrastelija porukkaan,mutta aktiivisesti harjoittelijoiden sekaan jos meet,niin tuskin muut joukkuelaiset kattoo sua hyväksyvästi..
mutta tsemiä joukkueen etsimiseen!!!:)- anxious
Selvä. Täytyy nyt katella, että mitä asialle sitten tekee. Kiitos vastauksesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1251134
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838