kokkaako naapuri metamfetamiinia?

aijjaajaa

Haju helvetistä tullut asuntooni keittiön ilmastointikanavaa pitkin, ehkä pari kertaa tunnissa, monen tunnin ajan. Ja useamman päivän ajan jo ollut pahoja hajuja, joita ensin ajattelin tupakoinnin tuottamiksi, mutta tämänpäiväinen on kyllä jotain ihan muuta. Ajattelin ensin, että kyseessä on kuolleen naapurin mädäntyvä ruumis. Soitin huoltoyhtiöön. Kävivät ja kyselivät naapureilta - ei ollut kellään asiasta mitään hajua - myöskään seinänaapurilla, joka on koko päivän pienin väliajoin tuuletellut asuntoaan parvekkeen ikkuna ja ovi levällään. Epäilyttävää - sälekaihtimet tiukasti kiinni koko päivän. Olen tukkinut ilmastoinnin koska haju on aivan hirvittävä. Kuvittele joku kokkaamassa lihapullia - lihapullia, jotka on tehty pari viikkoa kesähelteillä mädäntyneen ihmisen lihasta. En osaa kuvitella pahempaa hajua.

Niin, ilmeisesti ainakin metamfetamiinin kokkaamisessa muodostuu hurjia hajuja suolahapon ja muun takia. Onko syytä epäillä, että naapurinissani asuu jonkinlainen Walter White?

1

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tropical_disease

      Tuota noin.
      Noin pari vuotta sitten minulla oli putki tukos ja se koko vesi valui lattiiaan, koska se täytti sen altaan.
      Mutta siitä puhumatta voit soittaa poliisit semmoisien asioiden takia, tai vielä paremmin isännälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5047
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4869
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2699
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe