Kressujen kesäkampanja meneillään.

Eivät käsitä että tyhjille seinille he huhuilevat. Raamatullinen maailman selitys kaiken luomisesta ei ole enää pätenyt 160 vuoteen.
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kressuismi on esim. sitä että he kieltäytyvät uskomassa että esim. kulta, joka sormissansa kiiltelee voi muodostua v a i n sopernovien räjähdyksissä.
Sen he v a i n mielessään torppaavat että aurinko on vähintään toisen sukupolven tähti. Vielä 6 mrd vuotta sitten aurinko oli kaasu ja pöly kiekko.

Jumalasta ei ollut vielä tietoakaan ennenkuin erään planeetan, Telluksen asukkaat, ihmiset sen mielissään kehittivät...tarkoitushakuisesti muuten.

Äänestä

Enin osa rehellisistä uskiksista hyväksyy evoluution parhaana selityksenä elämälle maapallon osalta.
Jyrin kaltaiset vesipäät eivät uskalla julkisesti myöntää että ID-oppi on kuollut ja kuopattu jo 1800 luvulla.

Äänestä

Rehelliset, aidot uskovaiset eivä lähde torppaamaan evol
utiivista kehitys maapallon osalta.
Rehellinen ateisti on miljoona kertaa aidompi kuin heitoskovaiset kiihkoilija. Näistä jyri on mustin tapaus, Mainostaa itseään vielä lehtoriksi? Siis oli eläkkeelle jäädessään 25 vuotta sitten.

Äänestä
  • Jyri mainostaa itseään miksi milloinkin. Sen juttuja ei kukaan ukon kirjoittelua vähänkin pidempään seurannut usko. Vanha mies ja tekee itsestään julkisesti narrin.

    Äänestä

Jyrkillä on tiettävästi aikapulahuoli. Kertoo tutuilleen tarvitsevansa stytostaattihoitoja. Siitä se kiire tiedetulosten mitätöimiseen johtuu.
Jyrki on liittynyt menneisyydenhaamujen joukkoon. He aloittivat kampnjansa tieteen vallankumoksen alkutaipaleella.
Lehtorismieheltä kyseenalaista ellei peräti sysinaurettavaa touhuilua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjää.intoa.typerääkin kirjoitti:

Eivät käsitä että tyhjille seinille he huhuilevat. Raamatullinen maailman selitys kaiken luomisesta ei ole enää pätenyt 160 vuoteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu