Kressujen kesäkampanja meneillään.

tyhjää.intoa.typerääkin

Eivät käsitä että tyhjille seinille he huhuilevat. Raamatullinen maailman selitys kaiken luomisesta ei ole enää pätenyt 160 vuoteen.

5

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toivo.Lång.inkeroinen

      Kressuismi on esim. sitä että he kieltäytyvät uskomassa että esim. kulta, joka sormissansa kiiltelee voi muodostua v a i n sopernovien räjähdyksissä.
      Sen he v a i n mielessään torppaavat että aurinko on vähintään toisen sukupolven tähti. Vielä 6 mrd vuotta sitten aurinko oli kaasu ja pöly kiekko.

      Jumalasta ei ollut vielä tietoakaan ennenkuin erään planeetan, Telluksen asukkaat, ihmiset sen mielissään kehittivät...tarkoitushakuisesti muuten.

    • iankakkinenelämäluhist

      Enin osa rehellisistä uskiksista hyväksyy evoluution parhaana selityksenä elämälle maapallon osalta.
      Jyrin kaltaiset vesipäät eivät uskalla julkisesti myöntää että ID-oppi on kuollut ja kuopattu jo 1800 luvulla.

    • nohuhhuhhelia

      Rehelliset, aidot uskovaiset eivä lähde torppaamaan evol
      utiivista kehitys maapallon osalta.
      Rehellinen ateisti on miljoona kertaa aidompi kuin heitoskovaiset kiihkoilija. Näistä jyri on mustin tapaus, Mainostaa itseään vielä lehtoriksi? Siis oli eläkkeelle jäädessään 25 vuotta sitten.

      • Tyhjänjauhaja

        Jyri mainostaa itseään miksi milloinkin. Sen juttuja ei kukaan ukon kirjoittelua vähänkin pidempään seurannut usko. Vanha mies ja tekee itsestään julkisesti narrin.


    • Jyri.ylpeä.lehtori

      Jyrkillä on tiettävästi aikapulahuoli. Kertoo tutuilleen tarvitsevansa stytostaattihoitoja. Siitä se kiire tiedetulosten mitätöimiseen johtuu.
      Jyrki on liittynyt menneisyydenhaamujen joukkoon. He aloittivat kampnjansa tieteen vallankumoksen alkutaipaleella.
      Lehtorismieheltä kyseenalaista ellei peräti sysinaurettavaa touhuilua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2814
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2419
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      94
      1980
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1315
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1149
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      851
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      774
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      706
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      682
    10. 43
      665
    Aihe