Lypsän kirvasta mesikastetta, lypsän lehmästä maitoa, mitä eroa mahtaa olla muurahaisella
ja ihmisellä. Ihmisten kaupunki yhteisöt ovat alkaneet nousta joitain tuhansia vuosia sitten,
evoluutiossa lyhyt aika.
karjankasvattajamuurahainen ja maatalousyhteisö
3
146
Vastaukset
Taitaa niillä jonkin verran eroa olla jo ihan päällisin puolin tarkasteltuna. Maailmankuulu muurahaistutkija lausui kommunismista: "Erittäin hyvä järjestelmä, mutta väärä laji". Muurahaiset (joita on tunnistettu n. 12 000 eri lajia) ovat yhdyskuntaeläiminä erittäin hyvin järjestäytyneitä ja niitä löytyy lähes koko maailmasta. Se kertoo huimasta menestyksestä.
Olisin vaikuttuneempi jos muurahainen osaisi myös koota ja lähettää tuotantoraportit EU:n medentuotannosta vastaaville elimille ja hakea tuotantotukea maatalouskomissiolta.
Ihminen oppi lentämään omin voimin vasta vuonna 1961, mutta ei se ihmisestä kärpästä kehittymättömämpää tee.- perrkules
Selvää riistoa tämä kirvojen lypsy! Tummaihoisille ei-heteroille tuntuu kaikki olevan sallittua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193355Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe102767- 282404
- 421787
- 461408
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101398- 411351
- 81315
- 521233
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621105