Montako ihmistä jumalanne pelasti Las Vegasin ammuskelussa?
Pelastiko jumala
10
146
Vastaukset
- äläpelleile
Jos kuolleet olivat uskossa, niin he ovat nyt pelastettuina odottamassa vanhurskasten ylösnousemusta. Ihminen on oltava joka päivä valmis siirtymään ajasta iankaikkisuuteen. Sinun viimeinen päivä voi olla vaikka tänään.
- T..Mirka
PUUAAAAHHH HEH HEH HEH ...
Onneksi sain uskonnoista vapaan kasvatuksen, eikä tarvinnut kuunnella uskonnon tuputtajia. Uskonvapaus toteutui kohdallani.
Jos täällä postaavat uskikset olisivat eläneet ja kasvaneet esim hindu yhteisössä niin he nauraisivat jesselle ja pitäisivät kristittyjä idiootteina. - noetminuahaittaa
T..Mirka kirjoitti:
PUUAAAAHHH HEH HEH HEH ...
Onneksi sain uskonnoista vapaan kasvatuksen, eikä tarvinnut kuunnella uskonnon tuputtajia. Uskonvapaus toteutui kohdallani.
Jos täällä postaavat uskikset olisivat eläneet ja kasvaneet esim hindu yhteisössä niin he nauraisivat jesselle ja pitäisivät kristittyjä idiootteina.No sillä sinä aina kaipaatkin meidän seuraan. Et sinä meistä erossa voi olla?
- etminuahaittaa
noetminuahaittaa kirjoitti:
No sillä sinä aina kaipaatkin meidän seuraan. Et sinä meistä erossa voi olla?
Ja nytkin olet palstalla. En ole käynyt täällä vuorokauteen ja sinä ihan asut täällä. Eikö sinulla riitä muuta aktiviteettia?
- kökötähänvartiossa
etminuahaittaa kirjoitti:
Ja nytkin olet palstalla. En ole käynyt täällä vuorokauteen ja sinä ihan asut täällä. Eikö sinulla riitä muuta aktiviteettia?
Ja Mirka sai kiksejä kun trollaukseen vastatataa .... no siellä se istuu ja ei enää viitsi vastata. No päivystähän läpi yön .... minä lähden tästä muille sivuille ja nukkumaan.
Pelastettujen määrä selviää vasta sitten kun kirjat avataan, mutta veikkaampa että heitä oli lukuisa joukko.
- tyhmälleterkkuja
Itse ihmettelen täällä, että miten toi aloittaja joku Mirka on niin tyhmä.
Ei sitten pieneintäkään älyn häivää. On aina säälittänyt täysin pipotyypit.- T..Mirka
Uskossa olet pistänyt aivosi narikkaan ja siksi kommetteissasi ei ole mitään ihmeellistä.
Et tajua uskovasi olemattomiin mielikuvitus olioihin.
- Isoi
Jumalahan pelastaa uskovan ihmisen kadotuksesta kun he kuolevat. Ei uskovat ovat valinneet toisin me kaikki kuolemme kuka missäkin onnettomuudessa tärkeitä on sielun pelastus.
Kaikki menee Jumalan suunnitelmien mukaan koska olemmehan tässä ja sen ymmärtämiseen Jeesus on verraton . Voihan olla että tuo tapahtuma herätti moniakin ajattelemaan elämää syvemmin , mikä on ainoastaan positiivista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1133665Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai232739Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1222304Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso62243Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani81964- 361606
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es581066Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t36970Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 74942Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä48888