Muistatteko sellaisen pakettijäätelön olemassaoloa (viimeiset muistikuvat 90-luvun alusta), jossa suklaajäätelössä oli sellaisia suklaa tms. palloja? Ei siis mitään suklaahippuja kuten joissakin nykyisissä, vaan pieniä palloja jotka olivat kovahkoja. Jäätelö oli valkeassa kannellisessa rasiassa.
Ihanaa oli...
Ihanaa oli...
Vastaukset 5
Vanhimmat
En valitettavasti muista sellaista...mutta yksi jäätelö on jäänyt mieleen, muistatkos sinä semmoista? Ingmanin Golden-sarjassa oli jokunen vuosi sitten sellainen domino-jäätelö, siis jätskin seassa dominokeksiä, tosi ihanaa!
Mövempic tai jokin se merkki, en tiedä onko enää nykyään kaupoissa, hyvää oli...
tekee tuota mövempickiä, en tiedä onko tuo se jota tarkoitit, mutta siinä muistaakseni oli isoja suklaan paloja:
http://www.ingman.fi/tuotteet/jaatelot/tuotteet.asp?grp=5&id=2504
muistaakseni viestiin kirjoitin pieniä suklaapalloja, ei suuria. mövempickiä en tarkoittanut, sehän on olemassa edelleenkin
Mahtaisikohan kyseessä olla Daim-jäätelö? Sitähän oli ainakin jossain vaiheessa purkeissa myynnissä, ja nykyäänkin ainakin tuutteina.