Kuinka hemmetin sekaisin ilmasto oikein on!!!
Torstai-perjantaiksi 27.10 LUVATAAN -10 ASTETTA
jääkausi_tulee
2231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja viikko eteenpäin lupaavat 10 astetta.
Missä ne sellaista lupaavat? 1 - 4 astetta on vaihteluväli. Lumi tuli tänä vuonna aikaisin maahan, pysyvästi. Eivät nuo kinokset enää tuosta katoa - ainakaan kokonaan.
Näyttää siltä, että Suomea alkuvuodesta aina loppukesään saakka piinannut "kylmä pohjoinen ilmavirtaus" on tulossa takaisin. Se kun vahvistuu ja muuttuu pysyväksi säätyypiksi, niin saadaan nauttia niistä "vanhoista hyvistä talvista", joita monet eläkeläiset muistelevat tippa silmäkulmassa ja joiden perään city-vihreät ilmastouskovaiset ovat huudelleet.
Nyt sitä nannaa on sitten tiedossa. Muistakaapa pitkät kalsarit, karvareuhkat ja pitäkää lompsistanne kiinni, kun ensimmäiset talven lämmityslaskut tippuvat postiluukusta.