Ihminen on maapallon pahin vierastuholainen

Miksi ihmiskunta leviää maailmalle kuin taudit konsanaan, tappavat kuin kissat, syövät kuin vuohet, pesiytyvät kuin rotat ja sikiävät kuin kaniinit? Lopulta ei jää maapallosta jäljelle kuin loppuunkaluttu kylmä kuori.
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aurinko se vasta kannipaali on, kun se aika tulee ja putsaa ihmiskunnan jätökset.

Äänestä

Idiootti. Ihminen on ihan maapallon oma tuotos, eikä ihminen kykene maapalloa tuhoamaan vaan maapallo tuhoaa ihmisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MaailmanLoppuTulee kirjoitti:

Miksi ihmiskunta leviää maailmalle kuin taudit konsanaan, tappavat kuin kissat, syövät kuin vuohet, pesiytyvät kuin rotat ja sikiävät kuin kaniinit? Lopulta ei jää maapallosta jäljelle kuin loppuunkaluttu kylmä kuori.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu