Nyt kun olen 27 ja ens kuussa 28 täytän, niin näyttäisi siltä, että olisin ikuisesti sinkku. Ei kukaan ole osoittanut kiinnostusta, vaikka naisia olen nähnytkin paljon.
Sinkkuus näyttäisi olevan ikuista
setaitaaollaniin
20141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Naiset väittää että naisten miesmaku olisi monipuolinen mutta miehet tietää faktana että se menee aina niin että tietyt miehet on aina yksin ja toiset miehet aina panosuhteissa/parisuhteissa.
Naisten miesmaku on ihan käsittämättömän samanlainen. Eroja ei ole.
Kyllä tuon ikäinen mies on vielä pikkupoika ja aikaa sulla on kyllä elämässä.
Nyt vain nettitreffeille profiileja rustaamaan ja tyttöjä narraamaan. Tuon ikäiselle miehelle löytyy helposti 18-20v tyttönen kaveriksi.
Hakatkaa niitä ämmiä, kyllä alkaa vakipesää löytymään!!
Eihän kiltti ja kunnollinen mies voi tuollaista tehdä!
Menkää baariin, pyytäkää naista tanssimaan ja siitä se lähtee. Ei vittu voi olla niin vaikeaa.
Yritetty on, mutta ei ne lähde.
Voishan sitä mutta viimeistään se tyssäis siihen kun ei keksi mitään puhumista.
Oletteko tosiaan kotona tähän aikaan. Nyt sinne baariin ja heti.
.. Ei Uskalla.. Siellä on Niitä.. JännäJennoja.. ;D
.. Noh, Ehkä menen huomenna.. Tai sitten en.. Vois kyllä mennäkin taas tekemään EmpiiristäTutkimusta.. ;D
Kannattaisi kokeilla kiinnostuksen osoittamista itse, eikä vain odottaa että avioon tullaan kotoa hakemaan.
En minäkään sentään vielä 27-vuotiaana luovuttaisi. Itse olen 47-vuotias ja ollut aina sinkku ja se nyt on selvää että sinkkuna pysyn loppuikäni mutta en minäkään vielä 20v sitten ollut asiasta varma.
Missä vaiheessa sitten hyväksyin asian? En siis käytä termiä luovuttaa vaan hyväksyä asia. Vaikea sanoa, ei ole mitään ahaa-elämystä koskaan ollut mutta kyllä jo monta vuotta on tiedetty että näin mennään loppuelämä ja nyt kun ajattelee niin ei minä ylipäätään ole mikään seurustelijatyyppi muutenkaan.
Olitko eile yöelämässä, jos et niin älä valita että olet sinkku.
En, mutta miten se tähän liittyy?
Olin yöelämässä mutta eihän siellä ätmillä ole muuta virkaa kuin kännätä itsensä pöydän alle.
Nynnyt pysykää kotona! Naiset on tehty jännämiehille!
K. atso ensin peiliin. Oletko pukeutunu niin hyvin, että sinun kanssa voi kulkea julkisesti Helsingin keskustassa. S iistit kengät pitää myös olla .Pitää ossta keskustella kaikesta maan ja taivaan välillä. Jos olet käynyt vain Tallinnassa lomalla ei sulla Helsingissä ole paljon toivoa. Kieliä voit vielä opetella jos et mitään osaa. Ujo saa kyllä olla, vaatteet pitää olla kunnossa. Kotona muitakin kalusteita kuin Alepan muovipusseja. Käytä vain tummasinisä ja valkoisia vaatteita.
Oletteko tinderissä. Tykkää sieltä kaikista naisista niin kyllä joku match löytyy
Näkeminen sekä puhuminen on eri asia.
Kyllä se alkaa meikäläiselläkkin olla viimeiset hetket löytää joku akan suttura ittelleen. Ensi vuoden alusta saan taas lisätä isomman nuomeron atm-nimimerkkini perään. No eipä haittaa että joku meni rekkaamaan Ujoatm28 nimimerkin kun kohta olen Ujoatm29. Surullinen asia tietysti se.
Väitättekö te, että mulla on aikaa rajattomasti löytää joku?