Skepeille hyvä palsta

Moi taas, rakkaat skepet. Ajattelin, että tämän oheisen palstan sisältö olisi erityisen lähellä sydäntänne.

Aihe ainakin luontuu kivasti yhteen skeptisismin kanssa...
2525
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaa.. mites dementia ja skeptismi oikein liittyvätkään yhteen? Onko skeptikoilla dementia? Vai ovatko dementikot skeptikkoja? Eikö skeptikot usko dementiaan tai dementikot skeptikkoon?

Jos skeptikko saa dementian, tullen siis dementikkoskeptikoksi tai skeptikkodementikoksi, mutta kohta jo unohtaa oman skeptisyytensä, niin tuleeko hänestä pelkästään dementikko?
Jos skeptikkodementikkolapsi suhtautuu skeptisesti dementikkoskeptikkomummonsa skeptikkyyteen ja dementikkoskeptikkomummo ei muista skeptikkodementikkolapsensa dementisyyttä, niin mitähän sellaisestakin seuraisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*Valistunut* kirjoitti:

Moi taas, rakkaat skepet. Ajattelin, että tämän oheisen palstan sisältö olisi erityisen lähellä sydäntänne.

Aihe ainakin luontuu kivasti yhteen skeptisismin kanssa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu