Joko palstanaiset on hankkineet? Oli tuollainen juttu:
http://www.iltalehti.fi/kauneus/201801052200647946_ka.shtml
Laitoin tänne kun kun joskus tullut mieleen kun noista juttuja että mitenköhän tosiaan sen kestävyyden kanssa? Joutuuko tulevaisuuden aisuri sitten kun jännämiehet on aikansa implanttipyllyä jyystäneet maksamaan jo käytössä kuluneen takaliston korjauksen? Varmaan ihannetilanne kun vastikään löydetty ja kihlattu "Lapset pn jo tehty"-morsian varovaisesti ottaa puheeksi kokkareiseksi muuttuneen peräpään korjauksen "Ei se maksa ku viis tonnii hei, jos sä rakastat mua niin sä tahdot että mä näytän nätiltä", aisurin sydänalasta riipaisee kun olisi skodan jakoketjukin vaihdettava ensi kuussa samalla kun tehdään venttiiliremontti ja se dsg-vaihteistokin reistailee. Hahah, ei pääse helpolla aisuri elämästä ikinä.
Peppouimplanteista
4
59
Vastaukset 4
- joko.otit
Noita implantteja ottaa myös miehet.
- lihavihatipunen
Mulla on perää ihan omasta takaa, mallia "hyppyri". Nyt siinä on vaan vähän liikaa pehmustetta.
- 94894368209368209380923
Luin tuosta samasta nuoren tytön tapauksesta, hyvin traaginen juttu :( Mutta samoin kuin seksiturisminkin kohdalla, ei ole yhteiskunnalla paljoakaan tehtävissä näihin, kun sairaus sitten alkaa näkyä ulkoisestikin ja haittaa elämää.
Hyvinvointiyhteiskunnan huonoja puolia on se, että se hämärtää ihmisen vastuuta elämästään niin, että varsinkin nuoret ihmiset kuvittelevat kaiken olevan korjattavissa ja että häntä kyllä autetaan, jos jotain sattuu. Voidaan myös ajatella, että yhteiskunnalla on velvollisuus elättää, on vain oikeuksia, mutta ei lainkaan velvollisuuksia. Kunnianhimo ja peräänantamattomuus koskee vain sitä, että saadaan tuet mitkä itselle ajatellaan kuuluvan, mikä on jo sinänsä osoitus isosta ongelmasta.
Aika monen nykyajan yhteiskunnallisen ongelman takana on ajatus yhteiskunnan velvollisuudesta elättää ja hoitaa. Siis aivan täysin erilainen ajatusmaailma kuin hyvinvointiyhteiskuntaa luodessa oli. Nykyajan köyhyys on henkistä osattomuutta, osallisuuden puutetta, resurssien hukkaamista, mitä tuo taistelu tukien puolesta osittain ilmentää. Kaikille ei riitä töitä joilla pystyisi elämään, mutta työnteko on kuitenkin tärkeää sekä yrityksille että ihmiselle itselleen. Viime aikoina tästä on ollut mielestäni hyviä avauksia, olen aika tyytyväinen hallituksen toimiin, he ovat kartalla siitä, mitä tulevaisuus on työn osalta. Halvemmaksi tulee ostaa Tokmannilta puutarhatuolipehmuste.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3861485- 65971
- 116925
- 91923
- 72897
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50629En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56614Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku113607
