Ensimmäinen siirto oli hoitaa demari pois kuvioista. Urpilainen ainut uhka, ulos!
Rinne jäi ilman mahdollisuuksia, eikä pääse hallitukseen eikä puheenjohtajaksi.
Tässä vaiheessa voitte tehdä villejä arvauksia kenelle paikkaa pelataan?
Persut olisivat kokonaisena ollut uhka, joten pakotetaan hajoamaan.
Siniset saavat jäädä hallitukseen, kun tukevat Niinistöä
Väyrynen avustetaan mukaan kisaan viime metreillä, jottei Huhtasaari saa loistaa.
Toisaalta lyhyellä kampanjalla Paavo ei ole uhka.
Paavo heikentää Vanhasen surkeaa suosiota, koska media ei tue Mattia.
Sipilän mahdollisuudet jatkokaudesta heikkenevät.
KD ei aseta ehdokasta vaan tukee Niinistöä. Tack Larsmo!
RKP uhraa Torvaldsin, koska hän olisi luopunut politiikasta muutenkin
Torvaldsin tueksi annetaan vain 1,5%. Äänestäjistä. Torvalds määrätään tukemaan Natoa, koska sillä kortilla täytyy pelata.
Nyt ihmmetellään, että mistä löytyy aivot näin monimutkaiseen poliittiseen palapeliin. Mäntyniemessä ei ole aikaa, kun presidentin tehtäviä pitää hoitaa.
Kokoomus ei voi olla orgganisaatiollaan pelissä, koska Sale on pantu myyntiin.
Siinäpä teille miettimistä ja ihmettelemistä, mihin peli vie?
Seuraavat siirrot on jo mietitty, mutta en vielä kerro.
Saa nähdä kuka keksii ja saako aloitus jäädä palstalle?
Presidenttipeli pelattiin loistavasti!
6
99
Vastaukset
Han som skötte om KD bakom Niinistö sku lika väl vara på SFP:s list, men som en präst lika bra i KD. Det finns många spelare i Svenskfinland, men vem spelar så här bra? Utmärkt eller lysande jobb!!!
Minä luulen, että Konstsamfundet on pelin takana. Kobbe Berghin apuna on ainakin 4. salaisen sijoittajan ryhmä. Nämä saattavat pelata myös presidenttiä?
Varmaan ainakin fyrkka löytyy heidän takaa.- Ennustetaan
Seuraava siirto on Paavo Väyrysen organisoima. Kosto. Hajaantuuko keskusta kahtia? Voiko olla sellanen? Eli torstaina kuuluu.
- niioo
Nii oo
- virheontehty
Presidenttipelin lopputulos on surkea, kun nyt ei ole toimintakykyistä tasavallan presidenttiä seuraavan kuuden vuoden ajaksi.
- Paaaaljonystävii
Haloskan ystävä tämäkin herra..
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005583731.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p766950Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3576038Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite543374Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293089Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1901622Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os171358Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181076- 601063
Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv1980Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m1957