Ei Suomessa ole samanlaista huippuhiihtäjien massaa kuin Norjassa. Suomessa tulee urheiluun aina joskus joku huippuyksilö . Kuten Pertti Karppinen soutuun .
Iivo Niskanen poikkeusyksilö
4
408
Vastaukset
- 68iii6y
Ei voi sanoa että Suomen hiihdolla menisi nyt hyvin. Iivo Niskasella meni hyvin.
- 69I56
Ikävä puoli Niskasen voitossa oli että hiihtojohtajat voivat nyt sanoa ettei mitään tarvitse muuttaa systeemeissä.
Rahojen haaskaaminen ja omaan taskuun pistäminen voi jatkua. - AbdiNagubelle
Yksi kultamitali marginaalilajissa ja kauhea show ja älämölö siitä, naurettavaa. Jos maallamme olisi yksikin Jari Litmasen kaltainen kansainvälistä arvostusta nauttiva jalkapalloilija niin se olisi jotain se.
- kierokukorkkiruuvi
Iivo Niskasella on joka vuosi ongelmia latukäyttäytymisessä. Vuosi sitten jyräsi parempien hiihtäjien päälle. Nyt piti näytellä venäläiselle väsynyttä ettei lähde karkuun. näytteleminen oli ilmeistä kotikatsomoihin asti. Eikö savolainenkin voisi kerran voittaa rehellisesti. Jos on hyvä hiihtää niin keskittyy sitten hiihtämiseen, jätetään temput sirkukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342724Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2612307Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221413- 1151082
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041013Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13932Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55828Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50771Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.278763