Paljonko tulis veroja tollaseen esim. vm89 e30 325 bemmiin? Jos se maksais vaikka jotain 1500 euroa. Eli siis paljonko tulis kustantamaan kunnes sais auton suomeen katulailliseks?
Vastaukset 4
- lautalla
Tuot salaa niin ei tarvi mitää maksella mulkku valtiolle.
Harva lähtee kuitenkaan Saksaan hakemaan museoikäistä autoa,
ellei nyt sitten aio museorekisteröidä sitä Suomeen.
Autoveroahan ei siitä mene juuri ollenkaan.
Eikö nyt samoilla matkakustannuksilla ja vaivannäöllä kannattaisi etsiä
uudempi yksilö?
Tuonikäinen bemari ei tyydy lyijyttömään menoveteen ja vaatii siis
lisäaineistusta koko ajan!
Trafihan julkaisee netissä kuukausittain verotilastot, joista käy ilmi
paljonko veroa mistäkin rakkineesta on peritty.
Etkö voi katsoa niitä?- blaaglbaa
"Tuonikäinen bemari ei tyydy lyijyttömään menoveteen ja vaatii siis
lisäaineistusta koko ajan!"
Ei pidä paikkaansa.
- 325i
Saksassa noin vanhoja autoja pidetään jo hyvin vanhoina. Saksa on kuitenkin suuri autoilumaa jossa on myyty paljon autoja. Sieltä voi etsimällä löytää hammästyttävän hyvän yksilön, jota eivät ole pakkaset ja hiekkatiet rasittaneet.
Jos löydät hyvän, niin tuo se harrasteautoksi ja säilytä alkuperäisenä. Tuskin tuon auton veroiksi kovin paljon tulee ja vaikka tuleekin niin mitä se haittaa jos saat sellaisen mitä olet halunnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951821
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4871380- 881193
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481170- 751160
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1931130- 93937
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11864- 65715
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176711