Huomenna lätty kahville kaikki!!!

Aletaan pelloa laittaan kuntoon porukalla.Kymmenien vuosien taantumasta.
144190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tulossa ollaan,kunnan tuholaiset saa kyytiä,vanhat pellet,joko tuhottua kunnan saitta,nyt tuli loppu,tänään alkaa uusi aika kausi,käen poikaset saa potkut

Äänestä
  • Kovat on ootukset sulla. Met muut jännitämmä että kumpiko laagi tullee valituksi eli kummassa puulaakissa pellaa johtaja

    Äänestä

Nivanpään pomo ja l ylävaaran pomo mietit mennä vai ei mennä bileisiin vacemmiston bileet

Äänestä

Oli hyvät letut ja kaffi oli ja,väkeä oli melkein tuhat henkilöä kokoontunut eeron patsaan vierelle.Illalla jatkot hotellilla eeron kapinetissa

Äänestä

Hyvä ettei siellä salakapakassa...

Äänestä

Oliko net tulo vai lähtölätyt?

Äänestä

Saatto lähtö letut,ei saanu selvää kun parlamentin trumppi ja nivanpään pomo olit vishiin onnen kyynelissä kun talkkasivat jo uutta valintaa kun uusikhaan ole vielä kerinnyt aloittaa,se saa jäädä parlamentin mietittäväksl ja lausunto tulee ensiviikon aikana

Äänestä

Sitä odotamme. Kyllä on jännittävä hetki

Äänestä
  • kävin vasitella lättykahveella, hyviä olivat. olen ajatellut varmaan liian suppeasti politiikkaa. keskustan kannatus on pohjalukemissa ja nousua ei oo näkösällä. alamäelle on selvät selitykset, tietämätöntä väkeä nokkapaikoilla. eikhään eero saa asiat paremalle tolalle. toki siellä on vanhat vastustajat kärkiniminä sopankeitossa,

    Äänestä

Olisitta muuttaneet Ylitorniolle, olis kaupunki nyt. Pello olisi jäänyt lappalaisille poronhoitoalueeksi. Ylitorniolle kauppoja yms, kaunis kaupunki ja muutenkin maisemat tosi upeata seutua. Järkevät näköjään assuuki siellä!

Äänestä
  • Kyllä näkee kunnan tilasta kun nyt ajaa kauppatien läpi on kuin autio kylä,ei siellä palveluja ole kuin k-marketti ja nikankiinteistön liikkeet josta tavallinen voi ostaa,alkon kun sais kauppatielle ei siinä muuta tarvitse.

    Äänestä

  • Köyhyysnäkyy kirjoitti:

    Kyllä näkee kunnan tilasta kun nyt ajaa kauppatien läpi on kuin autio kylä,ei siellä palveluja ole kuin k-marketti ja nikankiinteistön liikkeet josta tavallinen voi ostaa,alkon kun sais kauppatielle ei siinä muuta tarvitse.

    Miljonääri Sipilä leikkaa kaiken.

    Äänestä

Jotka valittu teän kannettava vastuu. Olitta sitte mitä mieltä pomovaalissa tahansa Raukkamaista olis hypätä laivasta nyt.

Äänestä
  • Kyllä syrjäkylän nestori naapurista,mies kirjoittaa asiaa,suurin osa on omaisuutensa kerännyt äänestäjien turvin.Osa on haudassa jo.Se on periytyvä rasite,kun rahat on tiukoilla saattaa loppua toiminta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parlamentitrumppi kirjoitti:

Aletaan pelloa laittaan kuntoon porukalla.Kymmenien vuosien taantumasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu