Onks ätmeillä mahista saada rakkautta?

Kaikysyäsaa

Hyvännäköiseltä naiselta?

24

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumahcätmi

      Ätmillä ei ole mahdollisuutta saada rakkautta minkäänlaiselta naiselta. Tai yhtään keneltäkään.

    • Ei, koska ei ole ätmejä se sana on eriarvoinen ja rasistinen.

      • muttamutta

        Kutsuuhan jotkut mustatkin toisiaan n-sanalla.


      • Mietin.vaan

        Jos ätmi-sana on eriarvoinen ja rasistinen, niini miksi sitten juuri ätmit nimeävät itse itsensä ätmeiksi, kun taas muut sanovat että mitään ätmejä ei olekaan?


      • Mietin.vaan kirjoitti:

        Jos ätmi-sana on eriarvoinen ja rasistinen, niini miksi sitten juuri ätmit nimeävät itse itsensä ätmeiksi, kun taas muut sanovat että mitään ätmejä ei olekaan?

        Sitä sanaa yritetään veistää Alemman tason miehistä mutta alemman tasoisia miehiä ei ole.


    • Ns. kuu taivaalta -todennäköisyys.

    • rillipää.chocha

      Ei ehkä hyvännäköiseltä
      Mutta ehkäpä pahasti likinäköiseltä kyllä

    • Järkiajattelija

      On aivan hyvät mahdollisuudet.

    • Miksi pitäisi saada jotain mitä ei pysty ottamaan vastaan?

      En mä haluis 20 ravihevosta...ei ole mahkuja ottaa vastaan..

    • Pillujen--asiantuntija

      Ei ole koska ätmien status on liian matalalla eikä suurimmalla osalla ätmejä ole edes mitään statusta. Kaunis nainen haluaa jonkun varakkaan jääkiekkoilijan tai muuten vaan komean pitkän miehen. Ätmi ei koskaan pääse edes samaan sänkyyn nukkumaan tuollaisen missin kanssa.

      https://www.is.fi/viihde/art-2000005682029.html

      • Kutenhaluat

        Koska mies sanoo niin niin mies on oikeassa.


      • mklbgflrt
        Kutenhaluat kirjoitti:

        Koska mies sanoo niin niin mies on oikeassa.

        Suomessa EU:n eniten sinkkunaisia

        http://www.iltalehti.fi/perhe/2011030713317661_pr.shtml

        "Suomessa on EU-maista suhteellisesti eniten lapsettomien sinkkunaisten kotitalouksia. Tämä käy ilmi unionin tilastolaitoksen Eurostatin kansainvälisen naistenpäivän alla julkaisemista tilastoista.

        Lapsettomien sinkkunaisten osuus suomalaisista kotitalouksista oli toissavuonna lähes 23 prosenttia, kun sinkkunaisten osuus EU:ssa keskimäärin oli hieman yli 17 prosenttia.

        Myös sinkkumiesten kotitalouksia (16,5 %) on Suomessa selvästi EU-keskiarvoa (13 %) enemmän. Sinkkumiesten osuus on Suomea korkeampi vain Saksassa."

        Ja tuo oli tilanne vuonna 2011. Se tuskin on ainakaan parantunut.

        Se että mies sanoo totuuksia, mitkä ovat epämieluisia, ei tarkoita sitä, etteivätkö ne olisi totuuksia.


      • mklbgflrt kirjoitti:

        Suomessa EU:n eniten sinkkunaisia

        http://www.iltalehti.fi/perhe/2011030713317661_pr.shtml

        "Suomessa on EU-maista suhteellisesti eniten lapsettomien sinkkunaisten kotitalouksia. Tämä käy ilmi unionin tilastolaitoksen Eurostatin kansainvälisen naistenpäivän alla julkaisemista tilastoista.

        Lapsettomien sinkkunaisten osuus suomalaisista kotitalouksista oli toissavuonna lähes 23 prosenttia, kun sinkkunaisten osuus EU:ssa keskimäärin oli hieman yli 17 prosenttia.

        Myös sinkkumiesten kotitalouksia (16,5 %) on Suomessa selvästi EU-keskiarvoa (13 %) enemmän. Sinkkumiesten osuus on Suomea korkeampi vain Saksassa."

        Ja tuo oli tilanne vuonna 2011. Se tuskin on ainakaan parantunut.

        Se että mies sanoo totuuksia, mitkä ovat epämieluisia, ei tarkoita sitä, etteivätkö ne olisi totuuksia.

        .. Ihmekös Tuo.. Olemmehan sentään oltu jo Pitkän Aikaa BonoBoiden LuvattuMaa.. ;P

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Promiskuiteetti

        .. Eikä ainakaan noista luvuista olla MonoGaaMisempaan suntaan menty.. ;D


    • EdesUnissa

      Toki, ätmit voivat saada platonista rakkautta, kun me muut joudumme tyytymään ihan tavalliseen rakkauteen.

    • Rumasinkkumies-

      Eipä niitä mahiksia ole edes rumien naisten kanssa.

      • pitkästäaikaakuunnella

        Guns'N'Roses - Move to the city.

        Oma isä karkoitti minut omakotitalosta lähes heti kun täytin 18 vuotta omaan asuntoon asumaan :) Sitten olinkin aika nopeasti jo kaupungeissa :)

        Jos jää kovin pitkiksi ajoiksi pyörimään kotiin vanhempien jalkoihin, niin siitä tulee sellainen vähän huono elämisen tapa/tyyli, totuttu käytäntö.


      • Totuus-

        Lähdin kotoa 15 vuotiaana. 18 vuotiaana aloin käymään baareissa ja tein alotteita naisille kuten normi miehet käy baariessa ja yrittää tutustua naisiin. Pakkeja tuli kuitenkin aina.. 17 vuotta myöhemmin olen yhä yksin.


    • rillitirilllillii

      Tuo kysymys "onko ätmeillä mahdollisuus saada rakkautta hyvännäköisiltä naisilta?" on samantyyppinen kysymys kuin jos kysyttäisiin: "Onko likinäköisillä rillipäänaisilla mahdollisuus saada itselleen mies?"

    • Kaisanoasaa

      Yhtä huonot mahikset kun voittaa lotossa 7 oikein.

    • oohlalaa

      Onkohan mitään "ätmiä" olemassakaan ? Taitaa olla kyseessä jonkun keksimä mielikuvitusolento. Oikeasti "ätmiä" ei ole muualla kuin mielikuvituksessa.

    • lashkd

      Aika fiftysixty. Fyrkkamuru on risukasan waude ehdotomasti.

    • Kokenutmies-

      Kaikilla miehillä on mutta se mitä pitää hyvännäköisenä naisena on jokaisen oma juttu. Pitää olla rohkea lähestyä naista ja pitää olla itseluottamusta. Sitten pitää vielä osata keskustella niin että nainen kiinnostuu, oikeat kysymykset naiselle niin kyllä mies naisen saa. Rumakin mies saa naisen jos osaa puhua naiselle mutta se puhuminen onkin sitten se vaikein osio.

      • Kummasti monista miehistä vaan tulee puhumattomia ja mykkiä, kun ne on saaneet sen naisen satimeen.


    • Tottakai, riittää että itse pidät häntä hyvännäköisenä, jolta rakkautta saat. Niinhän se meillä muillakin menee.

      Yleismaallisia käsityksiä hyvännäköisyydestä on aivan turhaa veivata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      26
      5127
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      64
      3035
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      12
      2920
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2831
    5. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      18
      1607
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1580
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1536
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      412
      1239
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      68
      1120
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      221
      1014
    Aihe