Milloin alkaa sateet!

djsrtsh

Vituttaa tämä kuivuus ja kuumuus. Haluan käydä ulkona kun tihuttaa vettä, ja sateen jälkeen on mukavan raikasta hengittää.

10

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sadettaodotanmyös

      Joo ei ole kiva kun jämähtää päälle yksi säämalli. Tosin nyt oli kolme päivää viileämpää ja se raikasti ilmaa. Helle alkaa tänään taas, huoh. Ei ole kiva kun pitäisi tehdä työtä koneella eikä ole ilmastointia.

    • Kylläsaapuu

      Sateet saapuvat ensi viikolla

    • airfoiljokaeikirj

      Ei siinä kunnon sateita ole tiedossa kahteen viikkoon ainakaan muutaman säämällin mukaan Sitkeän kuiva alue jämähti nyt tähän. Luonto kaipaisi jo vettä.

      • säätutka

        Suomi on siitä merkillinen maa sään suhteen, että täällä aina tietty säätila jämähtää paikalleen. Siime kesä oli kylmä ja sateinen, ettei edes vilja kasvanut ja sekin mitä kasvoi, ei saatu korjattua. Nyt taas kuivuus jatkuu ja jatkuu.


    • Ota_selvää

      Chemtrails

      • ninjamummo

        Kun porukka ymmärtäisi että ei tässä ole kyse mistään "sääilmiöistä" enää,ilmaston muokkausta. Aivan turha katsoa niitä sääennusteita koska tietyt tahot päättävät mitä tulee seuraavaksi. Aivanko oikeasti ilmasto muuttuu täällä suomessa MUUTAMAN vuoden sisällä extremeksi,tosta noin vaan..ai niin,ne pyörteet lol. Ja hitot,yksi vuosi pelkkää sadetta, seuraava routaa ja nyt on menossa helvetti kuivuus,mitäköhän ensi vuonna keksitään..ja testataan. Suomi ei ole mikään aavikko,ei ole normaalia että täällä ei sada yli kuukauteen (pikku lirauksia ei lasketa) Meillä sää muuttuu kuin nappia painamalla..Mielenkiintoinen huomio, nyt kun on tämä tappo porotus,ruiskutuksia ei ole pahemmin näkynyt,taitaa olla eka kerta moneen vuoteen..melkein jo toivoo niitä takasin lol. Kaivot alkavat kuivua,marjoja ja sieniä ei välttämättä tule,kivaa suomi kivaa..asiasta tietoa,kattava sivusto https://www.geoengineeringwatch.org/


    • Kaikki.kuivuu.pystyyn

      Ei ole ihan joka paikkaan sateita tiedossa moneen viikkoon. Kuivalta näyttää pitkälle kesäkuuhun, tähän tietoon. Keski-Euroopassa on satanut enemmän kuin tarpeeksi.

    • sittensataa

      No, odottakaapas, millainen juhannussää tulee.

      • Suomen.Kelikitisijät.ry

        Kelikitisijälle sää on aina liian jotakin. Liian kuuma, liian kylmä, liian kuiva, liian märkä, liian aurinkoinen, liian pilvinen. Koskaan ei ole sopiva sää...


    • Sotekakkaroita

      Tottamaar, juhannuksena on vähemmän kukkia tänä vuonna

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2452
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2228
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2048
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      51
      667
    Aihe