..joita ei voida hoitaa kunnolla? MS-tauti, Migreeni, Ocd jne. Lääkkeillä monesti ei saa kuin sivuvaikutukset itselleen. Tuntuu kuin evoluutio pitäisi meitä pilkkanaan ja naureskelisi niille jotka sattuu jonkun em.kaltaisen sairauden saamaan. Sitten ihmetellään kun jotkut mielummi vetää ittsensä kiikkuun kun alkaa kärsimään hyvin kompleksisten, kroonisten ja tavalliselle ihmiselle vieraiden oireiden ja kipujen kanssa. Hienoa on elämä, on!
Miksi on niin paljon sairauksia,oireita...
2
192
Vastaukset
- lääkkeet_ylikontrolloitu
Nykyinen kehno hoito koskee kyllä ihan arkisiakin flunssia ym. Kaikkia sairauksia.
Ei edes yskään saa apteekista muuta kuin pelkkiä lumelääkkeitä. Viimeksi 50-luvulla on ollut tehokkaita yskänlääkkeitä myynnissä.
Myös ms-tautiin tunnetaan tehokkaita, turvallisia ja hyviä lääkkeitä, niitä ei vain saa myydä, ja lääkärin on kiellettyä määrätä niitä lääkkeeksi.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2017/10/23/suvi-laakitsee-kipujaan-kannabiksella-luvatta-ensimmaisten-savujen-vetaminen-ei
Myös ahdistushäiriöihin ja migreeneihin on tiedossa tehokkaita ja turvallisia lääkkeitä, mutta niiden määrääminen on kiellettyä, korkeintaan terminaalivaiheen syöpäpotilaat voivat saada tehokkaampia kipulääkkeitä, mutta ei kukaan tavallinen migreenipotilas. - Neuvoja1
Tässä syy - Millään labra-kokeilla Ei pystytä todentamaan KV-myrkky altistusta, eikä immuuni-tasoasi! Mutta terveys-tiede pystyy:
http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/tee-oiretestikvht-tee-immuunitestiimmuunijarjestelman-heikkeneminen/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1348287Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1412642Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531329