Taas.Monettako kertaa?
Lämmintä ilmaa virtaa Suomeen.
8
476
Vastaukset
- jesse1223
http://www.veksi.org näyttää taas tuovan uutta lämmintä ilmaa
- sanooPekkaPouta
Taas virtaa.
- Allakanmerkit
Helmikuussa alkaa pakkaskausi joka kestää toukokuun puoleenväliin.
- pakkasöidenjälkeen
Keskiviikkona virtaa taas.
- läpinäkyvää
Säästä tehdään nykyään viihdettä ihmisille.Satoi tai paistoi,niin aina se on ihmetyksen aihe.Ainakin kolmoskanavalla.Ei prkl!
- sitäsaamitä
Olen aivan samaa mieltä.Ilmasto kun muuttuu vielä rajummin ääri-ilmiöiksi,niin tulee meteorlogiltakin paskat housuun suorassa lähetyksessä.
- mainosten.taustapahvi
Kaikki televisiossa mainoskanavilla tuleva ohjelma on viihdettä. Sen ainoana tarkoituksena on saada liimattua katsojat mainosten ääreen. Ohjelman laadulla tai sisällöllä ei ole muuta merkitystä, kunhan se ei suututa mainostajia. Jos suututtaa niin ohjelma lopetetaan tai sen juontaja vaihdetaan.
Parhaimillaan ohjelmatkin ovat täynnä tuotesijoittelua eli itsessään ovat pelkkiä mainoksia.
Nykyisellään mainosten määrä mainoskanavilla on niin suuri, ettei niiden ohjelmia muutenkaan voi seurata muuten kuin nauhoitteina hypäten mainosten ohitse.
Valitettavasti myös YLE nykyään ottaa mallia mainoskanavista ja harrastaa samanlaista lööppijournalismia ja klikinkerjäysotsikoita kuin ne saadakseen katsojia ja lukijoita.
Sääviihteellä on USA:ssa pitkät perinteet. - Sääviihdettä
Hyppykisat ovat käynnissä.
Kenen hyppää korkeimmalle?
Siikajoen Ruukissa 18,4 astetta. Aamupäivällä pohjoisessa.
Sivun alaosan kartasta näkee menestyksen tason karkeasti. Tarkempia huipputuloksia löytää vaihtamalla seudun sääasemaa, ja katsomalla käyrän parhaat.
https://ilmatieteenlaitos.fi/saa/oulu?station=101787
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935382Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233377Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1943080Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12098Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191636- 981346