Pelkosenniemi on lopullisesti mennyttä :)

Sukupuutto

Pelkosenniemi on kohta muisto vain. Seuraava sukupolvi ei enään edes tiedä mikä on tai oli pelkosenniemi. Niin surullisesti päättyi tämä tarina. Viimeinenkin oljenkorsi on vedetty pois. Kiitos siitä enemmistölle. Kohta teillä ei ole enään kuntaa missä tehdä nuin idiootteja päätöksiä :)))

2

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äläkää-tekkähän

      Voi voi, oletpa sinä pettynyt. Noh ei hätä ole tämän näköinen on sitä ennenkin vetkutettu ja jaastettu Vuotoksella viimeksi ja nyt koululla. Silloin tuntu, että jos Vuotosta ei rakenneta niin niemen tarina on loppu ja köyhyys iskee justiinsa no eihän köyhyys köyhälle tule ku se on köyhä jo lähtiessähän.
      Pitää vain uskoa, että kyllä met tästä vielä noussahan ja mennähän etehenkäsin vaikkei se koulu sinne pyhätunturille nousekkahan niin lapset vain käyä nylykyttävät tuossa Osuuspankilla vuojesta toisehen ja samallalailla pärijäävät mailman turuilla ku niemiläiset ennenki. On lääkäriä monensorttista,eläinlääkäriä ainaki kaks, kuka on opettajana jossakin ja joku toinen rakennusmestarina niin ja niemiläiset on kuuleman tykättyjä kokkeja tuola ravintoloissa ihan kuulemman Helsinkiä myöten, ajatella kaikkehen net on kerinnehet.
      Onhan se vielä se Viskarin Arttu laulaa niin komiasti, että ja Hulukon Anty vaikka Anty taitaa olla jo musiikista ulukona ku lumiukko.
      Mihin vielä niemiläiset kerkiäväkkähän kuhan annetahan rauhassa käyä koulua eikä ahistella ku ahasta on jo kuulemman muutenki koulussa. Kurijista oloista on ennenki tullu karastuneita kansalaisia ja ainahan sitä sitte on parempaa luvassa ko käy ihimistenlailla koulun täällä niin saa kelepo paperit kourahan ja pääsee vaikka niin korkiahan kouluhun oppilaaksi, että valamistumisen jäläkehen käy virassa ollessa yks suhina ko satasen pyrkii tilille.

      Tämmöstä mieltä minolen enkä ole katkeroitunu

      • Lihamestari

        Nuorten naarasten tarvitsee vain avata lihatiski niin johan lähtee nousuun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2804
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2077
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1882
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1658
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1521
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1234
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1080
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1039
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1020
    Aihe