Tarvitsen apua!!!!!!

Apuaaaaaa

Haluaisin laihtua 5kg. Mistä saan motivaatiota? Olisiko joku halukas kertomaan jotain hyviä vinkkejä laihdutukseen?? Hyvä treeniohjelma ja ruokavalion kertominen olisi iso plussa!
Kuinka paljon viikossa pystyy laihduttamaan ja kuinka kauan kestää laihduttaa 5kg.
Olisin todella kiitollinen jos joku haluasi auttaa minua.
Ps. Olen 158cm pitkä ja painan 65kg. Olen 17v ja haluaisin painaa 60kg.

7

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olet Olet mitä syön uhri. Varo ettei tule syömishäiriötä.

    • syö vähemmän niin laihdut, liikunta ei paljoa auta kun 1kg ruokaa sisältää valtavasti energiaa.
      jjos et syö mitään ja juot vain vettä laihdut 300-400g vuorokaudessa. käytännössä tämä ei on-
      nistu kun tulee kova nälkä. jätä rasvat ja sokerit pois juo vain vettä. 4vrk sisällä paino lähtee alenemaan. syö vatsan täytteeksi vaikka pelkkää makaronia ja juo vettä kyllä laihdut sen 5kg 2kk.
      vatsarasvaa voi yrittää polttaa lämpötyynyllä, helpottaa myös nälän tunteeseen kun rasva liukenee
      nopeammin elimistöön. en tiedä oletko mies vai nainen ei varmaankaan suurta merkitystä.

      • veijo63987362

        rehellinen72

        Oletko myös nostanut itsesi ilmaan tukastasi???

        Koeta nyt hyvä ihmien ymmärtää että sokerilla ei laihdu.


    • laihdut kun syöt vähemmän . liikunta ei auta jos syöt paljon koska ruoka sisältää paljon energiaa.
      jos et syö mitään juot vain vettä laihdut 300-400g vrk. käytännössä ei onnitu koska tulee kestämätön nälkä. kaikkirasvat pois, sokeri ja juomaksi vain vesi. pitäisi alkaa hitaasti laihtua 4 vrk päästä. nopeiten laihtuu ehkä syömllä vatsan täytteeksi pelkkää makaronia sopivan määrän ja juo vettä. vatsarasvan polttaa pois lämpötyynyllä, auttaa nälän tunteeseenkin kun liukenee elimistöön
      nopeammin. en tiedä oletko mies vai nainen ,ei varmaan suurta merkitystä.

    • TakaanEttäToimii

      Olen pika laihduttanut banaanilla ja vedellä aika nopeasti kävelyllä. Yksi banaani on 120 kaloria syöt niitä yhden joka ateriaksi eli aamiaine, lounas, välipala, päivällinen ja ehkä ilta pala ja vettä 2 litraa vähintäin jaoteltuna. Viikossa on 5 kg poissa, mutta se on vasta nesteinä ei läskinä, joten jatkat ainakin toisen viikon, suosittelen kuukautta, lisäät ruokavalioosi näkkileipää ihan kuiviltaan ja sitä voit syödä melkein mielin määrin, mutta lisää veden määrää.

      Banaani on loistava siksi, että ravinto imeytyy nopeasti ja vie heikotuksen pois ja minimoi sydän lihaksen pinenemisen

      • veijo6309836e

        TakaanEttäToimii

        Minä taas takaan että ei toimi pitkällä tähtäimellä. Ei ole ikinä toiminut - eikä tule toimimaan.


    • kuntovalmentaja

      jos haluat voin alkaa sun valmentajaks koska haluan harjoitella tulevaa ammattia ajatellen en pyydä maksua mutta luulen että pääset paremmin alkuun mun avulla oon ollut 5% rasvoissa aiemmin tänä vuonna jos haluut esim whatsappii mun henkilökohtasen tuen niin kysy lisää

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      76
      4261
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      90
      3968
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2478
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2337
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      41
      2044
    6. 123
      1931
    7. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1919
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      54
      1678
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1672
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      66
      1582
    Aihe