Kosminen akseli

Onko kyseessä maailmankaikkeuden tihein aine?

Yksi kuutiosenttemtri siis painaa 10000 miljardia tonnia?
71193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Paljonko se tekee Ladoina?

Äänestä
  • Noin10000 miljardia ladaa.

    Äänestä

  • laatuauto kirjoitti:

    Noin10000 miljardia ladaa.

    Pysytään SI-mittayksiköissä.

    Galaktiset ympärysvallat eivät käytä Kosmisten akselivaltioiden lada-mittausyksikköjä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pysytään SI-mittayksiköissä.

    Galaktiset ympärysvallat eivät käytä Kosmisten akselivaltioiden lada-mittausyksikköjä.

    Muita virattomia mittausyksikköjä ovat eV, 1/cm, kappa ja kerppu.

    Äänestä

Painaako se enemmän kuin lada combi 1500?

Äänestä

Minkälaiset laakerit mahtaa olla kosmisella akselilla?

Äänestä

Kyllä. Minulla on sormuksessa siitä tehtynä n. 3 mm kokoinen kivi. Hiomisessa kuulemma meni muutama viila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RR4RT5T5T kirjoitti:

Onko kyseessä maailmankaikkeuden tihein aine?

Yksi kuutiosenttemtri siis painaa 10000 miljardia tonnia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu