siellä vaa paskaa syötetään... esim rotan lihaa ym. paskaa....ikinä en oo mäkkäris käyny enkä mene!
mäkkäri on perseestä
17
2644
Vastaukset
- NtiGroove
jos et ole kerran käynyt.....??????
- MÄKKÄRI ON PERSEESTÄ!
Itse kanssa boikotoin mäkkäriä. En siksi, että siellä syötettäisiin jotakin rotanlihaa, siitä minulla ei ole niin varmaa näyttöä että voisin mäkkiä boikotoida sen takia. Itse boikotoin mäkkiä sen takia, että se on Amerikkalaisten omistuksessa. Vastustan mäkkiä sen Amerikkalaisuuden perusteella. Irakissakin vai oliko se nyt syyriassa, no jossain tuolla päin kuitenkin, mäkki on tehnyt tappiota. Samoin kuin täällä Suomessa. Ja siellä ihmiset boikotoi mäkkiä ihan samasta syystä kuin minäkin, eli ne vastustaa Amerikkaa.
Boikotoikaa hei muutkin mäkkiä. Jos vähän mietitte asiaa, niin varmasti löytyy jokaiselle oma hyvä syy miksi boikotoida mäkkiä. Mielestäni pääasia on se, että nyt boikotoidaan Mäkkiä koko porukalla, että kukaan ei käy siel syömäs. Pääasia on boikotoiminen, ei nyt se perustelut.
Käykää heses, ei mäkis.- *g*
Boikotoin mäkkiä, koska hampparit ovat ylikuivia, eihän niissä sitä majoneesia ole kuin räkäisy! Suosin Heseä, siellä jos missä saa kunnon burgerit, jossa on paljon sitä, ah, niin hyvää majoneesia, njam njam:))
- Alas imperialismi!
Heitä heti roskiin myös Nokian kännykkäsi sillä Nokian omistaa yli 80-prosenttisesti amerikkalaiset eläkesäätiöt!
- Denu
Aika köyhäksi elämäsi kävisi, jos luopuisit kaikesta Amerikkalaisesta...
Ja mikä siinä Amerikassa niin pahaa on?
Oletko joku rasisti vai?
Perustele vähän, ennen väitteitäsi. - örkki
Denu kirjoitti:
Aika köyhäksi elämäsi kävisi, jos luopuisit kaikesta Amerikkalaisesta...
Ja mikä siinä Amerikassa niin pahaa on?
Oletko joku rasisti vai?
Perustele vähän, ennen väitteitäsi.ajatelkaapa vähän jos me suomalaiset alettais boikotoimaan kaikkia ulkomaalaisia yhtiöitä... ootteko miettiny mitä siitä seurais? ihmiset menettäis työpaikkansa, muu maailma alkais boikotoimaan meitä...olispa sit hienoo syödä pettuleipää ku omat viljavarat ei riitä just mihinkään...
- anti hese
Mitä vittua sää sitten tänne kirjoitat. Jos sulla Windows kannatat amerikkaa. Lisäksi netti on amerikasta lähtöisin. Mene vaan sinne paska heseen syömään niitä kuivia ranskalaisia aläkä täällä itke
- *hamster*
ei kai siellä oikeesti oo rotan lihaa? mä oon aina luullu, että se on nautaa tai sikaa mutta en mä siellä onneks ikinä syö hampurilaista... mutta on kyllä joskus tullu maistettuu...
- Vegaani
Eikö se muka oo iha sama, mitä lihaa syö? Se on kuitenkin eläintä! Olen itse vegaani enkä syö lihaa. Kuitenkin minusta lihansyöjien pitää syödä kaikkea lihaa. on inhottavaa, jos ei voi syödä koiraa, kun se on niin söpö, mutta nautaa voi kyllä vetää niin paljon kun jaksaa.
- *hamster*
Vegaani kirjoitti:
Eikö se muka oo iha sama, mitä lihaa syö? Se on kuitenkin eläintä! Olen itse vegaani enkä syö lihaa. Kuitenkin minusta lihansyöjien pitää syödä kaikkea lihaa. on inhottavaa, jos ei voi syödä koiraa, kun se on niin söpö, mutta nautaa voi kyllä vetää niin paljon kun jaksaa.
mä kyllä haluaisn olla kasvissyöjä, mutta äiti ja iskä ei anna... mä syön niin vähä lihaa, ku voin. mutta silti tuntuu, että olisi "parempi" syödö naudan, kuin rotan lihaa...
- MetalMama
Vegaani kirjoitti:
Eikö se muka oo iha sama, mitä lihaa syö? Se on kuitenkin eläintä! Olen itse vegaani enkä syö lihaa. Kuitenkin minusta lihansyöjien pitää syödä kaikkea lihaa. on inhottavaa, jos ei voi syödä koiraa, kun se on niin söpö, mutta nautaa voi kyllä vetää niin paljon kun jaksaa.
Olet joko melko yksinkertainen tai sitten tuo oli roisi provo.
Eri eläinlajien "syömäkelpoisuus" on kulttuuri- ja/tai uskontosidonnaista. Eiväthän juutalaisetkaan syö sikaa. Tai miksi koiraa voidaan syödä Aasiassa muttei meillä.
Aika usein perinne siitä mitä on sopivaa syödä liittyy myös käytännössä havaittuihin seurauksiin: raadonsyöjän lihaa syömällä voi saada tappavan loisen, jota ehkä pidettiin jumalien vitsauksena ja sen vuoksi ko. eläinlaji poistettiin ruokavaliosta. Sen vuoksi vaikkapa tiettyjen eläinten sisäelimiä ei yleisesti pidetä syötävinä, mikä on ihan järkevää.
- coll
JOO SE ON TOSI PERSEESTÄ MÄ RUUKAAN AINA SYÖ
- *hamster*
enköhän mä ite päätä syönkö lihaa vai en? joten repikää siitä!!!
- Macdonaldtrump
Kannatan mäkkärin boikotoimista, muttei poliittisista syistä, vaan siksi että ruokatarjonta siellä on surkeaa, ja minua ihmetyttää mäkkärin suosio, nykyään kun laatuhampurlilasiravintiolat on tullut vahvasti markkinoille. Amerikan vastustaminen on vain tyhmää. Olisi paljon järkevämpää painottaa Isis-järjestön vastaista toimintaa. Tämän päivän maailmanlaajuisessa terrorismin vastaisessa sodassa jokainen voi valita millä puolella seisoo. USA vai IS?
- elas.eniw
Hmm . Kavin joskus Heseesa syomassa ja mallit turskati paidalle ja vaimo kuulusteli kotona miksi paidassa on tahra! Kumpi on uskottavampaa: soin Hessuburgereilla vai toinen mies heiktti spermat paidaalleni?
Nykyisin syon maccarissa kerran 2 viikkoon, etta ei liikaa turpoa. Quaterpounder ateria on ehdoton numero 1.- eqfr
Sulla on ongelma jos hyvä ruokaelämys saa mällit ruiskahtamaan, onneksi päädyit siihen huonompaan ruokaelämykseen niin mällit eivät housuistasi karkaa.
- Anonyymi
Joooooo
Totta
🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷
🐫🎄🏜️🇹🇷🇹🇷😑👍🐪🧦
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 262414
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv572264Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo762133Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m161969- 811643
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍201281Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä141224En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71199- 41023
Se on siinä
Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna29918