Jamie Oliveria katsellessa lentää oksennus

annanylen

Tämä käsin syövä ja sormiaan koko jan nuoleskeleva ja lussuttava ällötys toimii juuri kuten oikea kokki ei toimi.
Tekee oikeasti huonoa pelkkä kuolaajan katsominenkin.

2

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uglyyyy

      Sormuksia täynnä olevat pesemättömät kädet suussa ja ruoassa.

      Mieshän on britti ja jos britti on kasvanut alemmassa keskiluokassa ei sillä ole edes alkeellisia pöytätapoja, se ei esim. osaa syödä edes veitsellä ja haarukalla.
      Typerää MTV:ltä näyttää koko ohjelmaa.

    • salmonella-ella

      Yksi pahimmista tseffeistä on Australian Ykä, joka ei omaa edes perusasioita hygienian tai ruokailun suhteen.

      Tulen aina muistamaan kyseisen herran käyttäytymisen kuvernöörin illallisilla, joilla Ykä kyynärpäät pöydällä herra lappasi kaksinkäsin mättöä suuhunsa haarukalla vastaotteella kuin kakara kumartuen lautasen ylle todella vastoin kaikkea etiikkaa ja tämä pentele omistaa muutaman huippu-raflankin, mutta käyttäytyminen on täysin kateissa.

      Näin ne tseffit tekee - toivottavasti eivät muut ota mallia siitä.

      Tseimmistä vielä - 30 prossaa brittien siipikarjasta on salmonella-ellan saastuttamaa, joten tseimin sormien nuoleskelu herättää huolta myös Suomen koti-kokkien ruoanlaiton suhteen - älkää kopioiko kaikkea mitä näette vaan tehkää ruokaa ajatuksella.

      Ainoa kokki, jonka olen nähnyt maistavan chiliä ennen ruokaan laittoa on svedu Tina ja näin pitääkin olla, sillä chilien voimakkuus vaihtelee jopa samassa pensaassa ja chili ei ole hedelmä eikä palko vaan marja, jonka voimakkuus on ennalta arvaamaton - olen käyttänyt ns. mietoja punaisia chilejä, jotka maistettuna ovatkin olleet stydejä.

      Ja kuten Tina on aina sanonut niin smaka, smaka, smaka ja voit arvioida ruoan mausteisuuden paremmin ja mieluummin puhtaalla aterimella toisin kuin Sukula tai Garam, jotka käyttivät salmonellaan ja e-koliin tahriintuneita välineitä raaka-salaatin tekoon ja ihan televisioonissa syöttivät niitä vielä onnettomille kanssakärsijöille - hyi, hävetköön.

      Joten kaikkea ei tarvitse tehdä kuten tseffit tekevät vaan ajatustakin saa tekemisessä käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      95
      6101
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5535
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      22
      2757
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2629
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      103
      2015
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      18
      1583
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      124
      1484
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      136
      1459
    Aihe