Mielestäni on typerää alkaa mollata grilliruokaa epäterveelliseksi, vain sen takia että joku kastike sattuisi olemaan vaarallista.
Grilliruoka on hyvää, ja herkullista, ja minä en kaikkien viherpipertäjien tutkimuksiin oikein usko.
Mitä mieltä olette?
Grilliruoka on hyvää, ja herkullista, ja minä en kaikkien viherpipertäjien tutkimuksiin oikein usko.
Mitä mieltä olette?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vain kouluttamaton ihminen puhuu näin.Liha on hyvää minäkin olen elämäni aikana syönyt 124:jää eri eläintä(lasten kanssa pidetään kirjaa),mutta grilliruuissa on valitettavan usein paljon karsinogeenejä ja sitäpaitsi kasvikset ja vihannekset kuuluvat jokaisen itsestään huolehtivan ruokavalioon.
mitä ihmeen grilliruokaa mäkkärin mauttomat sämpylät on? grillissä tehty ruoka onkin hyvää...
vai pidät kirjaa mitä lihaa olet syönyt ja vielä lastesi kanssa, en voi muuta sanoa kuin, kyllä on nykyihmisillä äly hävinnyt, no minkäs teet, senkun keräät,kirjaat,keräähän jotkut oksennuspussejakin.Säälittävää
Ihminenhän on luotu syömään toisia eläimiä siinä missä muutkin petoeläimet.Todellisessa maailmassa ei mitkään vegaanit pärjää,he vain luulevat pärjäävänsä.Vegaaneja on kahta sorttia tyhmiä ja mielenvikaisia.Tyhmät ovat ns.trendi vegaaneja ja nämä toiset ovat aivopestyjä raukkoja.Myös eri kulttuureissa on hauskoja tapoja käyttää lihaa,eksoottisin kokemus oli koreassa jossa perheen kanssa nautimme paikallista herkkua koiraa vartaalla ja oli takuulla tuoretta,takapihalla oli kennel jossa säilytettiin jotain susikoiran tapaisia koiria.Ja lapsillekkin maistui.Ei siinä mitään erikoista ole.Syökää lihaa!
en ole siis vegaani, enkä liiemmin kasvissyöjä muutenkaan, vaikka en syökään lihaa kanan ja kalan lisäksi. aloitit kirjoittamisen selittämällä jotain luomiskertomuksesta, jota voin kommentoida vain sillä, että olen realisti enkä usko jumalaan. haluaisin tietää, että mikä estää vegaaneita pärjäämästä siellä sinun "todellisessa maailmassasi"? ja olen vegaaninakin elämistä ajatellut, mutta en ainakaan vielä vegaani ole. vihaan ihmisten luokittelua, ja siksi en ymmärrä noita omituisia stereotypioitasi vegaaneista. itse en kuulu kumpaankaan ryhmään, mä en syö lihaa siks et se maistuu mun mielestä ihan kauheelle. silti mulla ei ole mitään omituisia fantasioita maailman pelastamisesta ja eläinten suojelusta.mulla ei oo mitään eläinten tappamist vastaan, ja mun puolesta jokainen syököön sitä mikä omasta mielestä on ok.
Hei!
Kyllä se on joskus hvyää, mutta ei aina. Hampuralaiset ja ranskikset ovat ihan hyviä. Mutta, mc-donalsissa en koskaan ole käynyt enkä mene. Hesburger on parempi..=)
Todellinen grilliruoan ystävä ei katsokkaan Mc Donald'siin saatika Hesburgeriin päinkään, nämä syöttölät eivät ikinä tule saamaan tuotteistaan niin herkullisia kuin se perus stadilais-mummo siellä snagarillansa. Ei ole oppiarvosta kiinni että näistä herkuista pitää, olen kuluttanut ja tulen aina kuluttamaan näiden yrittäjien palveluita, sekä jurrissa että selvinpäin, jurrissa tosin on mahdotonta edes yrittää ohittaa spudaria herkuttelematta maukkailla grilliherkuilla ennen tolpalle siirtymistä.
Mikä on ihan vaan vanhanaikaisen spudarin salaisuus saada grilliherkut niin maukkaiksi?