Siinä pallon koko tarkoittaa kuinka monessa jaksossa hahmo on esiintynyt ja viiva heidän välillään sitä suurempi kuinka useammin ovat olleet samassa jaksossa.
https://postimg.cc/dZh5C66G
Datan tarjosi https://www.imdb.com/title/tt0185819/
Tein Salkkareiden hahmoista tämmöisen graafin
11
63
Vastaukset
- Ihmettelijä_
Miks Ulla on ruskee pallo?
Väri on satunnainen. Senhän olisi kyllä voinut laittaa vaikka sukunimen mukaan kategorioihin.
Vähän niinkuin tähän tyyliin (tähän jäi sitten kyllä nimet liian pienellä, mutta en jaksa nyt muuttaa):
https://postimg.cc/kVZrZDpF
- Öpäpäö
Mielenvikaista näpertelyä!
- rty54646
Otitko nyt varmasti oikeat lääkkeet?
- xbxfgxfg
Väri satunnainen,? Joo niin varmaan! Älässiinä ssselitä sä oot jääny kiinnijjjo!
Ismo laittaa kaiken punaselle, sillä punainen, sehän on rakkauden väri. Ja Ismon pallo on punainen!
Lassen mansikat, kirsikat ja persikat taasen ovat ottanneet vähän harmajanvihreää hometta, eikä ihme sillä pallukoissa ei näy hometarkastaja Oiva Jalosta (eli kari kinnaslampea) joka olisi pannut Lassen hetelmät suojaan tai vienyt jonnekki tutkittaviksi.
Seppo on samanvärinen kuin Tiivi-Taavi jonka äänenä hän on Talitupeeissa
http://salatutkuvat6.suntuubi.com/datafiles/gallery/1/s/SakuSalin.jpg Sakulla on tuon puseron värinen pallo https://upload.wikimedia.org/wikipedia/fi/archive/8/83/20180628153945!Salatut_elämät-saku_salin.png ja myös tuon hupparin värinen - esrgfsehgst
105:s esiintymisyleisyyslistalla on 86:ssa jaksossa patsastellut Gynnar (Römperin Raimo tahi Sepän Antti). Raunia. Lolitaa, Saulia, Tofia (markohedän kihha) ja Kanatiiraa ei enää palloissa näkyny. Onk tuosa siis 105 eniten näytellyttä?
Taidatkos edelleen laatia tilaston näyttelijöiden yleisimmistä siviilielämän etunimistä? Sen verran voit autteloida notta Sameja ainahi oli näyttelijöissä paljon - fsdgbsdgdsf
318 näyttelijää mukana yhessä jaksossa
225 kahessa
78 kolmessa
51 neljässä
36 viidessä
24 kuudessa
11 seittämässä
13 kaheksassa
10 yheksässä
17 kymmenessä
8 yhessätoista
6 kahessatoista
5 kolmessatoista
10 neljässätoista
13 viidesätoista
4 kuudesatoista
6 seittämäsätoista
68 mukana 18-84 jaksosa
lisäksi ne loput 105 mukana yli 86:ssa jaksossaJoo mä otin muistaakseni ne, jotka mukana yli sadassa jaksossa. Ja sitten jätin vielä "tanssiryhmä Playersin" pois (onks se muka ollu tosiaan mukana yli sadassa jaksossa?)
minkkilaukku kirjoitti:
Joo mä otin muistaakseni ne, jotka mukana yli sadassa jaksossa. Ja sitten jätin vielä "tanssiryhmä Playersin" pois (onks se muka ollu tosiaan mukana yli sadassa jaksossa?)
Ja osa piti yhdistellä kahdesta hahmosta (esim. Elina Taalasmaa = Elina Ekholm ja Sanni, mikä sen edellinen sukunimi nyt olikaan ja ainaskii vielä Ami Rasi = Ami Vainio, sehän otti Nikon adobtoituaan tämän sukunimen.
Ja miks ihmeessä tuonne IMDB:ssiin on laitettu Peppi as [näyttelijän omaasukuaan], eihän se silleen kuulu olla!?!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5902021- 98999
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18957Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101826Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4817Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50749- 70747
- 63715
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74678- 65553
