Ahman tappaja poroisännät

Tapoitte taas brutaalisti mootorikelkoilla rahoitetun eläimen Ahman. Mikä teitä poroisäntiä vaivaa? poronlihan syönti boikottiin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luulisi ahman tappajaa pelottavan jo. Etelästä voi tulla vihreitä anarkisteja kostamaan teon isännälle.

Äänestä

Ei ahmaa moottorikelkoilla rauhoiteta. Sehän tehdään lain voimalla.
Tietääkseni se oli viranomaistaho joka toimi asiassa.

Vaivaa? Poroisännille taitaa erinomainen luonnonmukaisesti kasvanut poronliha maistua.

Ilmaises itseäsi hieman selvemmin. Jäi hieman epäselväksi mikä on sinun ongelmasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poromuna kirjoitti:

Tapoitte taas brutaalisti mootorikelkoilla rahoitetun eläimen Ahman. Mikä teitä poroisäntiä vaivaa? poronlihan syönti boikottiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu