Pariisi aikoo purkaa ruman torahampaansa;

https://www.thelocal.fr/20140211/tear-down-tour-montparnasse-says-paris-mayor-hopeful

Mutta Rovaniemelle suunnitellaan kaiken järkyttävää torahammasta, Lapin Kansan mukaan.
Lapin Kansa osallistuu hankkeesta käytävään suunnittelukilpailuun ja esitteli työnsä 19.1.19 lehdessä.

Just samanlainen kuin Pariisin torahammas.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jokainen joka on käynyt Pariisissa ja nähnyt tuon, ei missään tapauksessa voi hyväksyä samanlaista paskaa Rovaniemelle.

Äänestä

Todella outoa.
Helsinkiin rakennettiin uusi hotelli Clarion. 16-kerroksisena.
Pikkukylään Rovaniemelle suunnitellaan 24-kerroksista, todella outoa.

Äänestä
  • 24-kerroksisena, vaan esim. 16-kerroksisena. Tuo 24 on laitettu mukaan siksi että kun sok sitten tarjoaa vaihtoehtona 16 kerrosta, niin se menee helposti läpi. 16-kerroksinen talo on enemmän kuin 2 kertaa korkeampi kuin nykyinen korkein rakennus keskustassa.

    sellaista kaupankäyntiä kaupungin hallintoporras esittää.
    kaupungin johdossa on kasa puhtaita sutkeja jotka eivät ole koskaan nähneet yhtään rehellistä päivää.

    paskajuttu.

    Rakennus ei saisi olla 10 kerrosta korkeampi ja sekin vain tietyissä paikoissa, ei missä tahansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naurua-pukkaa kirjoitti:

https://www.thelocal.fr/20140211/tear-down-tour-montparnasse-says-paris-mayor-hopeful

Mutta Rovaniemelle suunnitellaan kaiken järkyttävää torahammasta, Lapin Kansan mukaan.
Lapin Kansa osallistuu hankkeesta käytävään suunnittelukilpailuun ja esitteli työnsä 19.1.19 lehdessä.

Just samanlainen kuin Pariisin torahammas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu