Miten ihmeessä tuollaiset kaksi kertaa kiven sisällä kääntyvät vetoreiät kiviin on saatu aikaan ilman modernia tekniikkaa? Puhun siiskivistä jossain Puma Punkussa tms. joissa ensin kolo kääntyy 90 astetta kohti kiven takaosaa, sitten toiset 90 astetta oikealle tai vasemmalle, ja sitten taas 90 astetta kohti etuosaa ja 90 astetta ylös jotta ulostuloreikä on alkuperäisen vieressä... Ei noita kyllä ole voitu tehdä ilman ufomiesten apua.
Kivien vetoreiät
7
664
Vastaukset
- uhvoja-tahvoja
>Uhvomiehet eivät olisi tarvinneet reikiä koska heille kivien nostaminen olisi helppo juttu.
Uhvoilla vain kuljetettaisiin kivet. - Mongolandianmenoa
Jurttamulattien Museovirasto kyllä tietää. Jääkauden tekoa. Kipsakkisamojedimulatit N1c ovat asiantuntijoita erityisesti mitä tulee kehittyneiden arjalaiskulttuurien muinaisjäänteisiin. Niiden omat jurttaesi-isät kykenivät pystyttämään vain jurtan kolmen kepin avulla, joten ovathan tuollaiset kapasiteetiltaan aivan ylivertaisia arvioimaan kehittyneiden kulttuurien ja sivilisaatioiden tekeleitä.
- Kylmätotuus
Suomessa on tod.näk. viikinkien/ vanain muinaishautakivi, joissa on tehty reikä samalla tekniikalla kuin Egyptin pronssikauden? reiät. Zaviet al Aryanissa on ainakin näitä reikiä.
Luulen, että arjalaiset, jotka siis olivat myös muinaisen Egyptin eli Kemin yläluokkaa ja asuttivat Suomen sekä Skandunaviaakin, , sulattivat kiveä joko jollain vibraatiotekniikalla tai kuumuuden avulla. Uralilla on myös sulatettu tai pehmennetty kiven pintaa ja vedelty kuvioita.
Tarkemmin ei voi sanoa kyllä, koska 'virallinen' tutkimus on jurttamulattien ja muiden kehisten tasolla eivätkä nämä saa tolkkua edes viikinkien kalmistoista tai asuinalueista Suomessa.- Mongolandian.menoa
Jurttalaiset ehtivät jo sensuroida kummakiviketjunkin. On se vaan kummaa.
- uituttaa-toi-nats
Joo mutku NC1 eli ugrien dna on ollut viikingeillä Ruotsissa ja Norjassa asti. Nykyään pystytään tutkimaan sukua tuhansia vuosia taaksepäin. Rurik ja hänen porukkansa olivat suomalaisia geneettisesti.
- Jurttalan.pyrkyrimulatit
uituttaa-toi-nats kirjoitti:
Joo mutku NC1 eli ugrien dna on ollut viikingeillä Ruotsissa ja Norjassa asti. Nykyään pystytään tutkimaan sukua tuhansia vuosia taaksepäin. Rurik ja hänen porukkansa olivat suomalaisia geneettisesti.
Uituttaako jurttista? Tieteelliset tutkimukset ja arkeologiset muinaislöydöt viittaavst vaan euripudiseen asutukseen. Mm. tässä laajassa finnougrialueiden geenitutkimuksessa löydettiin vain R1a ja I. Jurtat hourivat sen oman kehisjurttahaplonsa kanssa omiaan. Ja Rurikin suvun linjassa on edelleenkin se alkuperäinen R1a, samaa isälinjaa kuin mitä oli Rurik.
- jurttalan.ali-ihmiset
Jurttalan.pyrkyrimulatit kirjoitti:
Uituttaako jurttista? Tieteelliset tutkimukset ja arkeologiset muinaislöydöt viittaavst vaan euripudiseen asutukseen. Mm. tässä laajassa finnougrialueiden geenitutkimuksessa löydettiin vain R1a ja I. Jurtat hourivat sen oman kehisjurttahaplonsa kanssa omiaan. Ja Rurikin suvun linjassa on edelleenkin se alkuperäinen R1a, samaa isälinjaa kuin mitä oli Rurik.
Pitäisikö teidän alkeellisten kehitysmaalaiskääpien keskittyä kuitenkin vain niiden omien siperian N1c- jurttaesi-isienne jurttakulttuureihin sen sijaan, että yritätte kääpiä vähä-älyisen jurtta-apinan lailla euripidien yhteiskuntiin, kulttuureihin ja historiaan?
Euroopassahan teitä onkin sanottu osuvasti ali-ihmisiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa603503Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.232333Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1391985Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus171576Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn1631217- 621217
Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R4501062- 59893
Kirkon kastekaava on väärin - oikea kaava löytyy Apostolien tekojen kirjasta
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää92887- 76852