Miten ihmeessä tuollaiset kaksi kertaa kiven sisällä kääntyvät vetoreiät kiviin on saatu aikaan ilman modernia tekniikkaa? Puhun siiskivistä jossain Puma Punkussa tms. joissa ensin kolo kääntyy 90 astetta kohti kiven takaosaa, sitten toiset 90 astetta oikealle tai vasemmalle, ja sitten taas 90 astetta kohti etuosaa ja 90 astetta ylös jotta ulostuloreikä on alkuperäisen vieressä... Ei noita kyllä ole voitu tehdä ilman ufomiesten apua.
Kivien vetoreiät
7
426
Vastaukset
- uhvoja-tahvoja
>Uhvomiehet eivät olisi tarvinneet reikiä koska heille kivien nostaminen olisi helppo juttu.
Uhvoilla vain kuljetettaisiin kivet. - Mongolandianmenoa
Jurttamulattien Museovirasto kyllä tietää. Jääkauden tekoa. Kipsakkisamojedimulatit N1c ovat asiantuntijoita erityisesti mitä tulee kehittyneiden arjalaiskulttuurien muinaisjäänteisiin. Niiden omat jurttaesi-isät kykenivät pystyttämään vain jurtan kolmen kepin avulla, joten ovathan tuollaiset kapasiteetiltaan aivan ylivertaisia arvioimaan kehittyneiden kulttuurien ja sivilisaatioiden tekeleitä.
- Kylmätotuus
Suomessa on tod.näk. viikinkien/ vanain muinaishautakivi, joissa on tehty reikä samalla tekniikalla kuin Egyptin pronssikauden? reiät. Zaviet al Aryanissa on ainakin näitä reikiä.
Luulen, että arjalaiset, jotka siis olivat myös muinaisen Egyptin eli Kemin yläluokkaa ja asuttivat Suomen sekä Skandunaviaakin, , sulattivat kiveä joko jollain vibraatiotekniikalla tai kuumuuden avulla. Uralilla on myös sulatettu tai pehmennetty kiven pintaa ja vedelty kuvioita.
Tarkemmin ei voi sanoa kyllä, koska 'virallinen' tutkimus on jurttamulattien ja muiden kehisten tasolla eivätkä nämä saa tolkkua edes viikinkien kalmistoista tai asuinalueista Suomessa.- Mongolandian.menoa
Jurttalaiset ehtivät jo sensuroida kummakiviketjunkin. On se vaan kummaa.
- uituttaa-toi-nats
Joo mutku NC1 eli ugrien dna on ollut viikingeillä Ruotsissa ja Norjassa asti. Nykyään pystytään tutkimaan sukua tuhansia vuosia taaksepäin. Rurik ja hänen porukkansa olivat suomalaisia geneettisesti.
- Jurttalan.pyrkyrimulatit
uituttaa-toi-nats kirjoitti:
Joo mutku NC1 eli ugrien dna on ollut viikingeillä Ruotsissa ja Norjassa asti. Nykyään pystytään tutkimaan sukua tuhansia vuosia taaksepäin. Rurik ja hänen porukkansa olivat suomalaisia geneettisesti.
Uituttaako jurttista? Tieteelliset tutkimukset ja arkeologiset muinaislöydöt viittaavst vaan euripudiseen asutukseen. Mm. tässä laajassa finnougrialueiden geenitutkimuksessa löydettiin vain R1a ja I. Jurtat hourivat sen oman kehisjurttahaplonsa kanssa omiaan. Ja Rurikin suvun linjassa on edelleenkin se alkuperäinen R1a, samaa isälinjaa kuin mitä oli Rurik.
- jurttalan.ali-ihmiset
Jurttalan.pyrkyrimulatit kirjoitti:
Uituttaako jurttista? Tieteelliset tutkimukset ja arkeologiset muinaislöydöt viittaavst vaan euripudiseen asutukseen. Mm. tässä laajassa finnougrialueiden geenitutkimuksessa löydettiin vain R1a ja I. Jurtat hourivat sen oman kehisjurttahaplonsa kanssa omiaan. Ja Rurikin suvun linjassa on edelleenkin se alkuperäinen R1a, samaa isälinjaa kuin mitä oli Rurik.
Pitäisikö teidän alkeellisten kehitysmaalaiskääpien keskittyä kuitenkin vain niiden omien siperian N1c- jurttaesi-isienne jurttakulttuureihin sen sijaan, että yritätte kääpiä vähä-älyisen jurtta-apinan lailla euripidien yhteiskuntiin, kulttuureihin ja historiaan?
Euroopassahan teitä onkin sanottu osuvasti ali-ihmisiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360