Nyt tuli Instagram- tilillään ilmoitus siitä, että Viveca Lindfors ei voi osallistua MM-kilpailuihin
terveydellisten syiden vuoksi. Suomen taitoluisteluliiton valmennuspäällikkö Satu Niittynen ei halunnut eritellä sitä, milloin Lindfors, 20, ilmoitti liitolle tilanteestaan tai minkälaisesta terveyssyystä on kysymys. Ja nyt vielä miettivät, kuka sijalle tulisi. Eikö se ollut selvää, että Emmi Peltonen.
Tämä Taitoluisteluliiton touhu tuntuu kyllä ihme touhuamiselta, eivätkö he tajua, kuka maksaa heidän toimintansa? Eivät kai he voi toimia kuin ei heitä sitoisi mikään velvollisuus informaation suhteen?
Mikä tämä juttu MM-osallistujasta oikein on?
4
138
Vastaukset
- Skater
He haluavat ensin varmistaa onko Emmi "kunnossa". Eli että ei ole loukkaantuneena tms. Emmihän on jättänyt EM-kisojen jälkeen kaikki kisat väliin eli rivien välistä voisi lukea, että hänelläkin on hankaluuksia,
- taitoluis
Kiitos lisätiedosta. Turhaanhan menin asiasta puhumaan, kun en tiedä oikeastaan mitään tosiasioista. Pyydän anteeksi.
- taitoluis
Katselin tuossa Junioreiden MM-kilpailuja Zagrebista ja valitettavasti Linnea CEDER ei päässyt vapaaluisteluun. Jotenkin tuntuu, että se on sellaista menneen ajan pikkusievää, ja nykyään 3-2 ja yksöishyppynä 2 ei tuo pisteitä, joilla menestyttäisiin. Rytmi on muuttunut.
Toisaalta Trusovakin oli pettymys, kun se 3 Axel loisti poissaolollaan ja muutenkin kausi ikäänkuin olisi jo ohi. - taitoluis
Vapaaohjelma oli tasokas.
1 Alexandra TRUSOVA 222.89 Kokonaispisteet
4Lz<
4T 3T
4T
2 Anna SHCHERBAKOVA 219.94
4Lz
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083