Eiväthän eri lajit saa lisääntymiskykyisiä poikasia.
Aasin ja hevosen ymmärrän, mutta en näitä varpusen suku juttuja.
miksi varpunen risteytyy pikkuvarpusen kanssa
10
239
Vastaukset
- Mikä_ihme_tämä_on
Lajiutuminen on vielä kesken. Osa populaatiosta pystyy lisääntymään toisen lajin kanssa, osa ei. Aivan evoluution periaatteiden mukaista.
- Kjjh
Käki kiksauttelee täkäläisiä varpusia tuon tuostakin. Varma kevään merkki.
- jotkuthuomaa
Käenpoika varpusen pesässä on kuin norsu posliinikaupassa ja varpunen ei
huomaa mitään.
- Khhdpohfe
On se onni että Luoja on niin säätänyt ettei esim ihmiset ja eläimet.voi keskenään lisääntyä.
- Onkoitettu
Jo 100 vuotta sitten ihmisspermalla saatettiin raskaaksi simpanssi, mutta elävää poikasta ei saatu aikaan. Nykyajan lääketiede saattaisi mahdollistaa jonkinlaisen "elävän" jälkeläisen, mutta minkä ihmeen takia?
- hybridieionnistu
Onkoitettu kirjoitti:
Jo 100 vuotta sitten ihmisspermalla saatettiin raskaaksi simpanssi, mutta elävää poikasta ei saatu aikaan. Nykyajan lääketiede saattaisi mahdollistaa jonkinlaisen "elävän" jälkeläisen, mutta minkä ihmeen takia?
en.wikipedia.org/wiki/Humanzee
Tuossa siis yrityksestä tuottaa ihmisen ja simpanssin hybridi. Ei ole onnistunut eikä väitetystä Gordon J. Gallupin yrityksestäkään1920 - luvullaole mitään todisteita.
Jos tuo onnistuisi niin aivan varmasti olisi myös asia tullut julkisuuteen viimeisen sadan vuoden aikana. Sen verran on tiede kuitenkin kehittynyt noista ajoista eli olivat ajalta ennen koeputkihedelmoityksiä.
Ihmisen ja simpanssin kehityshaarat erosivat toisistaan noin 6 - 7 miljoonaa vuotta sitten, joka tekee hybridin muodostumisesta vaikeaa varsinkin, kun ympäristön paineet ovat muuttaneet varsinkin ihmisen kehityslinjaa paljon tuona aikana.
- varpusenjouluaamu
Pikkuvarpunen on syrjäyttänyt varpusen.
Lisääntyy tehokkaasti ja syö hyönteisiä nurmen pinnasta.
Varpunen ei taida pärjätä sille, kun kovilla pakkasilla.- ihmislajit
Pikkuvarpunen on kuin Kongon demokraatti ja varpunen Peppi Pitkätossu.
- Kansanrunoutta
Käki kuksi kuusikossa pientä tinttiraikkaa.
Vaikk' on tintti pieni lintu, niin alta koetti se auttaa- käkiensuojelualue
Mikä sormetti tinttiä käkien suojelualueella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723073
- 552745
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322355- 792198
- 952006
- 581974
- 121596
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171547Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301390Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301361