Nyt löytyi mahtavat ja edulliset Kiila-hampurilaiset sisältäen ranskalaiset perunat ja vain 10€.
Hampurilais makuja löytyi joka lähtöön ja niitä voi syödä joko baarin puolella tai tilata pöytiintarjoiltuna ravintolasalin puolella. Me teimme pöytävarauksen https://www.tableonline.fi/ravintola/kiila-food-bar# mikä olikin hyvä, sillä töiden jälkeen mennessä oli paikka täynnä vaikka oli tavallinen arkitiistai.
Ravintola Kiila
1
481
Vastaukset
- eienääkiilaan
Kiila on ihan vitsi. Pari kertaa käynyt lounaalla, enkä enää jaksa vaivautua. Mentiin viimeksi n. tunti ennen lounaan loppumista paikalle, pari annosta oli jo ehtinyt loppua ja paikka ihan läävänä: pöydät sotkusia, lattioilla roskia, tarjoiluhenkilökunta silmittömässä paniikissa, salaattipöytä oli epäsiisti ja tyhjä. Tilattiin lohta, odotusaika oli 35min _lounaallá_. Ei onneksi ollut kiire esimerkiksi takaisin töihin, ympärillä useampi pöytä valitti odottaneensa tunnin ja henkilökunta jakeli heille lahjakortteja. Annoksen saavuttua tuli suurin pettymys: lohi oli paistettu aivan liian kuivaksi ja jätetty maustamatta, perunat huonoja ja kasvikset vetisiä. Tuli todettua, että ei tarvitse enää mennä. Harmi sinänsä, paikkana ihan kiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353