Ilmastonmuutoksesta on eriäviä mielipiteitä!

https://images.cdn.yle.fi/image/upload//w_1198,h_674,f_auto,fl_lossy,q_auto/13-3-10750447.jpg

Toinen kuvan miehistä tai siis miesoletetuista puhuu pehmeitä ilmastonmuutoksesta.
Toinen herroista asuu puolisonsa kanssa hulppeassa talossa. Hän myös lentää lomillaan kauas.

Toinen herroista viettää lomansa kotimaassa. Asuu kaukolämmitetyssä kerroostalossa.
Herra myös oikeasti kulkee työmatkansa polkupyörällä Suomessa ja Brysselissä.

Ilmastouskovaiset äänestivät pahasti hutiin! Äänestäjä onko sinua vesätetty, vai oletko vain tyhmä?

6

65

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja tuon paljon lentelevän kiinnostus tuntuu liittyvä lähinnä sen oman pakoputken ympärillä tapahtuviin asioihin ja pride-paraateihin.
      Kuka ihme tuollaisia äänestää?

      • City vihreät. Tosin Halla-aho oli niilläkin kulmilla 1.
        Halla-ahon hiilijalanjälki on 100 kertaa pienempi, kuin "ilmastonsuojelija"Haavistolla. Pelkästään asuminen suurperheen kanssa on ekologisempaa, kuin parisuhteessa elävän ja paljon lentäen lomailevan Haaviston. Halla-aho on ikänsä liikkunut fillarilla ja vihreät taksilla.
        Oksettaa brassailu asioilla, joita ei itse noudata!


    • Anonyymi

      PELASTAKAA SUOMI ILMASTORAHASTUS KOPLALTA!!!! Suomen pahempia rikkollisia nämä jotka turvautuvat historian pahimpaan ilmastorahastusvalheeseen. Pitäisi pitää siitä melua mihinkä ovat ilmastorahastuksella kansalaisilta varastetut rahat ovat menneet, siitä ei nämä suuren luokan huijarit puhu mitään. Lapsia käytetään tämän valheen levittämiseen. Tämä on lasten hyväksi käyttöä. Esimerkiksi auton käyttämaksu on laiton piti jäädä pois. Polttoaineen hinta huitelee pilvissä. Me pien eläkeläiset kärsimme kaiken tämän roskan. Meiltä on vielä eläkeindeksit ryövätty. HÄVETKÄÄ SUOMEN TERMIITTIPUOLUEET!!! Laittomat sähkön siirtomaksut saisi jäädä pois ym... Raakasti lentovero kaikille. Koiravero takaisin koirat sotkevat jalkakäytäviä , räksytys tuo melu haittoja.

    • Anonyymi

      Suomen päästöt saadaan puolitettua, kun kaikilta ilmastohörhöiltä otetaan ajokortti pois. Heidät sijoitetaan yhteismajoitukseen, jota lämmitetään roskien polltolla. Passia hörhöt eivät tarvitse, koska lentäminen on ilmaston kannalta
      Tuhoisaa. Hörhöt voivat kasvattaa ituja yhteismajoituksessa.

    • Anonyymi

      Katollisilla on pyhäinvaelluskohteita,missä on aktivistien vastaava,esim sataman vedenpinnan korkeuden rajatolppa.Miksi puhutaan nyt grööllannista irtosi jääpala,miksi vedenpinta ei nouse.

    • Anonyymi

      Argeoloogisten tutkimusten mukaan grööllannissa on kasvanut puita,miksi nyt sitten on kova parku jos grööllannissa jää sulaa.Takavuosina oli cia projekti nuoret kuubaa vastaan sosiaalisessa mediassa.Jospa nytkin siten etteivät nuoret eivät mene kouluun, huomion kohdistamisesta globalisaation haitoista ja siten jenkkien maailmanvalloituksesta ilmastoon.Varmuuden vuoksi jos ei tiedetä onko ongelma iso ei ilmastotalkoisiin voimia pidä tuhlata,sopiihan asiaa kevyemmin pitää esillä.

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      71
      1144
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      77
      894
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      76
      865
    4. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      386
      801
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      773
    6. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      770
    7. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      737
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      708
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      35
      662
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      550
    Aihe