Varsinkaan kun ihminen nojaa hyvin epätasapainossa olevaan järjestelmäänsä.
Kyentyykö ihminen kuitenkaan pysymään maltillisena jos esim aurinkomyrsky veisi kaikki sähkölaitteet kun ei nytkään tunne lajina olevan mikään sopuisa taikka tasapainoinen?
Tietenkin kun sille antaa tekemistä millä tyynnyttää mielihalunsa....Jenkit tuntuisivat ainakin olevan valmiina ampumaan kaikki muut kun katsoo tiedotusvälineitä.
Onko sellainen älykäs olento?
Onko sellainen älykäs olento joka opettelee toisten tappamista esimerkiksi armeijassa?
Ehkä kyseessä onkin älykkäiden ja viisaiden ero?
Missä ne maailman viisaat on?
Teknologinen kehitys ei ole älykästä
2
210
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi älykäs olisi heikko? Tuntuu ainakin äkkiä ajatellen melko huonolta idealta.
Sitten tulee vain joku toinen neropatti heilumaan, jos sille antaa tilaisuuden. Tämähän on nähty jo niin monesti ja nähdään koko ajan.
Mutta ole huoleti trendi näyttää olevan vahvasti kommunistista maailmaa kohti.Heikkoutta on sanan puute kun nyrkki heilahtaa tuppisuulla ja ymmärtämättömällä. (sota).
Kuten monet sanovat , kommunismi on hieno aate.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824817- 1882178
- 1321822
- 1751455
- 341425
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161371ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj201329- 351116
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3181091- 781013