Onko kysymys nuorten äänten kalastelusta

Anonyymi

IMBIE-ryhmä varoittaa poliitikkoja että kovin vankkaa politiikkaa ei ole syytä tehdä ihmisen aiheuttamalla ilmaston lämpiämisellä.kyseinen ryhmä käsittää 20000 tieteen nimeä,joka on ollut mukana mm pariisin ilmastokokouksessa.Politikoille aihe on ylitse muiden mm siksi että muut aiheet ovat arkaluontoisia.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä tuo varoitus on? Missä sanotaan että ryhmä käsittää 20000 tieteen nimeä?

      • Anonyymi

        Mitä helvetin tieteen nimeä? Mitä sekoilet?


    • Anonyymi

      Niin, mistä voin lukea tuon varoituksen? Entä kommenttisi tuosta ryhmästä?

      • Anonyymi

        Ei kyseinen ryhmä ole masinoinut tietojaan kovin laajasti,sehän olisi sama jos järjestettäisiin insestikongressi, sielläkö tiukkailmeinen insestitäti muka lobbaisi ettei asiasta ole syytä tehdä tiukkaa politiikkaa,eihän se hänen intressissä ole sitä toistaa, hehän ovat niitä INSESTITÄTEJÄ ,pitipähän vain vastuuntuntoisesti sanoa edes kerran, koska muutoinhan kukaan ei saisi oikaista töissä kotiinsa ruokatauvolle leikkipuiston tai lastentarhan läheisyydestä,ja asiathan ovat aina kompparatiivisia.Se loppaus väljästä käytännöstä jäisi silloin politikoille,ongelma vain on se ettei politikkojenkaan intressi ole käsitellä rahapiirien uusgolbalismin ongelmia,aihe haiskahtaa kommunismilta ja loppuu vaalirahoitus,silloin sopiva äänenkalastelu on kohdistettävä pedofiliuhkaan.Kyseisiä linkkejä en muista,kuka niitä muistaisi sata erillaista merkkiä,lisäksi edellämainituista syistä johtuen tiedoitus on ollut niukkaa,kenen intressi se runsaus muka olisi.Tarkkasilmäinen on kyllä neulan heinäsuovasta löytänyt.


      • Anonyymi

        Saanko epätyylikkäästi tehdä vielä jälkilisäyksen,joka ei nyt ole tyylilaji. Saanko vedota hyvään muistiini liittyen tv uutisiin kokoukseen liittyen.Olennaista koululakkoiluun ja ymmärtämättömien nuorten tarpeen kannalta saada pyköloogin apua ilmastoahdistukseen on lause,ne ovat suosituksia ei kohtuuton sopan hämmentäminen ei ole tarpeen,kyseinen lause on politiikassa ja meediassa jäänyt matkan varrelle ja unohtunut ,koska politiikassa rahastetaan uhkakuvilla ja mielikuvilla niin ilmankos.Tiederyhmä tietysti on kiitollinen kun politikkojen päätös oli heidän suosituksensa mukainen,selvähän se kun olivat itse ehdottaneet.En tiedä onko pariisin päätös ollut liioiteltu vai ei,mutta tiettyjen lauseiden katoaminen uutisoinnissa on virhe.


      • Anonyymi

        "Niin, mistä voin lukea tuon varoituksen? Entä kommenttisi tuosta ryhmästä?"

        Ala googlata, ehkä opit jotain


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4852
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1343
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe