Suomen ankea asenneilmapiiri

Anonyymi

Tämäkin lausunto osoittaa suomalaisten viranomaisten, lääkärien, ym. erittäin ankean ja vastenmielisen asenteen, suoraan sanoen asennevamman:

"– Tandempyörä on loistava keksintö, mutta kuntouttava laite se ei ole, sanoo alueellisen apuvälinekeskuksen palvelupäällikkö Mariann Kylmäniemi Varsinais-Suomen sairaanhoitopiiristä.

Sama näkemys vahvistetaan myös Satakunnan sairaanhoitopiirin apuvälikeskuksesta. Fysiatrian ja kuntoutusylilääkäri Hannu Heikkilä toteaa, että mielen virkistäminen ei riitä syyksi apuvälineen myöntämiselle."
https://yle.fi/uutiset/3-10782356

Eihän nyt helevetti tässä maassa voida ihmisten mielialaa virkistää muuten kuin lääkkeillä että lääkärit saisi lääkeyhtiöiltä bonukset taskuunsa, perkele!!
Ei ihme että suomihelvetissä mielialalääkkeiden kulutus on maailman huippuluokkaa...

4

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koko ajan julkaistaan pelkkiä uhkakuvia, elämänlaatua vakavasti vahingoittavia tulevaisuudennäkymiä, esim. sitra uhkailee että suomi pitää suunnilleen sulkea että "päästöt" lakkaisivat ja "maapallo pelastuu", ihan kuin suomi yksin olisi vastuussa koko pallon päästöistä perkele!!!
      https://yle.fi/uutiset/3-10784895

    • Maailman ongelmat ovat yleensä palutettavissa liikakansoitukseen. Siinä me ja muut Euroopan kansat olemme tehneet enemmän kuin kohtuullisen. Muiden kansojen lisääntymiseen emme voi edes vaikuttaa. Emme voi olla vastuussa asiasta, johon emme voi vaikuttaa.

    • Anonyymi

      Kanaslaiasen oikeusturva on aivan retuperällä. 2006 hain kaiken mahdollisen tiedon lasten oikeuksista isäänsä. Vain Tampereella oli 1kpl tuomari joka jakoi huoltajjuuksia isälle oikeudenmukaiseti muut kuuluivat Feministeihin tai alapää vammaisiin. Oikeuslaitoksissa vielä vahvistetaan Feministien tekemät päätökset tai rasististen poliisien hyllyttämät tutkinnat.
      Tehiokkaasti on media muurariveljien halinassa kun maamme pääsi onnelisten kerhoon ja rasismi on saatu lakaistua täysin pimentoon. Olisi hyvä julkaista prosentti millä todenäköisyyellä poliisi rasistisesti käy miehen kimppuu ja nostaa syytteet miestä vastaan.
      Löytää poliisista NORMI mies joka tietää asuinpaikkansa lienee laskenallinen mahdottomuus, Sama kun etsisi normi miehistä yksilöä joka ei tiedä missä asuu, sellainen lienee hoitolaitokseta kotiutettuna lomaviikollaan.

    • Anonyymi

      ja mua piristäis lottovoitto vaik ihan pikkumillikin niin tulis paree olo, mutta eikun jotkut valmiiksi piteet vain niitä saa :( yks lottoresepti pliiiish

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      50
      3395
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      34
      3045
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2761
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      42
      2503
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      51
      1955
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1599
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1483
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1297
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1231
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1080
    Aihe