Kyllä täytyy ihmetellä millä ihmeellä jotkut ihmiset saavat ajokortin!
Mielestäni autokoulun kakkosvaiheen ajokokeessa ajo-opettaja saisi surutta määrätä lisätunteja surkeille kuskeille tai tarvittaessa määrätä ajokortti pois otettavaksi.Kulkekoot bussilla jos ei osaa ajaa!
Autokoulun jälkeen ehti kuitenkin harjoitella ainakin vuoden ennen kakkosvaihetta ja kyllä siinä vaiheessa ajamisesta olisi jo pitänyt tulla rutiinia.
Ärsyttää kun tuolla liikenteessä on ties mitä suharia tukkimassa kaistat tai kaahaamassa itsensä ja toiset hengiltä.
Parkkeerataan miten sattuu,ei osata käyttää vilkkua tai sitten käytetään sitä väärin esim.liikenneympyrässä vilkutellaan vasemmalle!!!Tehdään typeriä ohituksia, ei osata ryhmittyä oikein,vaan tukitaan koko tie....esimerkkejä on miljoona...
Ja hyvin usein nämä kuskit ovat hieman vanhempia naishenkilöitä, jotka ajavat kerran kuukaudessa miehen hoitaessa muut ajot.
Itsekkin olen naiskuski, ja oikein ärsyttää miten naisten autolla ajo on miesten keskuudessa hyväkin vitsi.
Ikävä kyllä asia taitaa olla näin,että jotkut naiskuskeista saisi kulkea bussilla, oman ja muiden turvallisuuden ja mielenrauhan säilyttämiseksi.
No tää oli vaan mun mielipide,eikä kenenkään tarvii tästä herneitä vetää.
nyt ahistaa!!
thorgal
1
557
Vastaukset
Olisiko nyt niin, että nämä kuskit saavat ajaa autoa liian harvoin? Unohtuu säännöt ja muutenkin ajotuntuma pääsee rapistumaan? Näitten naisten miehet vänkärin puolelle silloin, kun yhdessä matkaa tehdään.
Eli LISÄÄ ajokokemusta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1347238Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam1015011Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk743816Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,273084Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni522644Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,442289Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu712072Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t302005Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on101946KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa31648