Kävin tänään k-kaupassa ja meinasin lentää perseelleni kassalla kun sain laskun. 64,80 enkä ostanut juuri mitään. Eipä tarvii mennä uudelleen.
Kallis k-kauppa
Anonyymi
473531
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Kesko on kyllä kallis. Lidlissä lasku on aina puolet pienempi.
On+huomattu.+Lähi+K-kaupassa+käyn+katsomassa,+onko+jotain+sopivaa+-50%,+muuten+ostokset+Lidlistä,+vaikka+matkaa+on+++monta+kilometriä.
Itse suosin myös Lidliä sekä Prismaa. Saa samat safkat paljon halvemmalla. Miksiköhän noi k.kaupat on niin kalliita, kai siihen joku syy on.
Onhan siihen syy.Ääretön ahneus lienee syynä.
Tälläistä se on ryöstökapitalismissa.
Prisma on paras ja myös halvin.
Niin kova nälkä ei tule että menisin k-kauppaan ruokaostoksille.
Vältän K- ja S-mafian kauppoja. Lidl ja minimani.
Maksaa se kantaminenkin, tai jos ei maksa, niin ei jaksa. Sehän tässä ketuttaa....
Samaa mieltä aloittajan kanssa. Lisäksi ne Pirkka tuotteet on aivan kamalia, en syöttäisi edes eläimille.
Eikös k kauppa ole ollut noissa ruokaostoskorien hintavertailuissakin aina kallein.
Käyt kunnon töissä niin ei tarvi miettiä semmosia et käykö koossa vai ässässä🤣 ja lidlissä käy vaan skodakuskit eli köyhimmät.
miltä tuntuu olla helvetin tyhmä?
Kuka sitten sun perseen pyyhkii?
Vältän myös kkauppoja niiden kalleuden takia. Liideli paras ja halvin.
Huono kauppa, en käy.
Ei ole todellakaan halpa kauppa. Ostin eilen yhden munariisipasteijan ja se makso 1,39. Eipähän tarvitse taas k-kaupassa käydä.
Minä kävin S-marketissa ja lasku oli yli 400 euroa.
Pidin grillijuhlat ja pihvejä ja juomaa täytyi ostaa sen verran reilusti ettei kesken lopu.
Ei todellakaan ollut halpa ostospaikka.
Keskosn+hinnat+nyt+aina+kalliit.++Lidl+tasaantunut+hinnoittelussa+ja+valikoimat+mielestäni+heikentyneet.++Lidl+hakee+markkinaosuuksia+lisää+vimamtusti+jo+liki+10%++YES!+Kyllä+S-ryhmä+on+selkeesti+edullisin+itselle.+Omat+merkkituotteet+ja+tarjousjutut+takaavat+asiakkaat+S-ryhmälle+ja+jos+hinta+sama+S-Bonus+sit+vetää+sen+lullisen+voiton+hinnoissa.+++
Tuo+punaisten+lappujan+kautta+Lidl+saa+turpiinsa+kyllä+joskin+S-ryhmä+nostaa+hintojaan+muualta+taatusti.++Keskoa+en+suosittele+
missäänmuodossa+tarjoukset+ihan+liiba+laabaa..++Kesko+on+kallis!!!!
Mun joulusafkat tulee s-kaupasta.
Oma lähikauppani on S-ryhman Sale.
Siellä sama 100 g:n salaattipussi on maksanut koko syksyn 1,89, kun taas Lidlissä (Kamppia myöten) 0,68. Harmittavasti ovat nyt Lidlissäkin heränneet... Hinta nyt 1.00. Mutta silti...
K- ja S- mafia, karta niitä.
Maailman kalleimmat butiikit löytyvät suomesta!!😃😀😄
K-kaupat ei oo mitää kalliita citymarket on halpa kauppa Lidl on vaa köyhille
K-kaupat,etenkin Cittarit on herkuttelijoille,ICAt,Walmartit ja ASDAt myös,MAXI-MARKET-jättikonsernin mallcenterit,suur-oseanialaiset Millennium-Maa-planeetan kaupat jyräävät Maan kaupat,Schoemann-konseni kirsikkana kakun päällä Helsingissä,Espoossa,Vantaalla,Tampereella,Turussa,Oulussa ja Jyväskylässä sekä Lahdessa kaikille kaikkea-tyyliä-Prismat ja Lidl köyhien kauppoja,mutta Lidl kannattaa,S-ryhmässä riippuu mitä ostaa.Jos ostat vadelmaa tai kalaa,kaviaaria,sammen mätiä tai mätitahnaa,saat varmasti sitä,Kun käyt Cittarissa,saat rakeita ja kadonneita herkkuja ja imelää.Minimani on tuntematon,Halpa-Halli,menettelee.Tuuri jess-Keskinen on fine.
Juuri eilen kertoi TV:ssä että K-ryhmällä ennätystulos, tekevät miljardeja voittoa kun nostavat ruuan hintaa Ukrainan sodan tekosyyllä. Sama kaikissa kaupoissa, mutta K jälleen ahnein.
K-kaupat on niin paskoja että niissä en käy vaikka saisin safkat ilmatteeksi
S-kauppa ja Lidl on paljon parempia ja halvempia
Kertokaa yksikin hyvä syy miksi kävisin k-kaupassa. Eipä taida tulla yhtään...
Ei sinun kansikaan käydä.
Köyhille on leipäjonot.
K-Kauppias vetää fyffet ensin sitten keskolle provikat joka jakaa osakkeen omistajille.
2 vkon ruokarahat
Menkää nyt vaan kaikki liiterin niin pääsette halvalla.
Pakko ostaa olutta aina K marketista joka perjantai ,kun vaimo on S marketissa kassalla töissä.
Ei K market tarvitse köyhiä ostajia...sen takia käyn 3 -4 kertaa viikossa k marketissa...
Totta kai Lidl on halpa ja K-market kallis, kun Lidl on ulkomaalainen ja K-market suomalainen. Olen aina käynyt tämän takia K:ssa, suosin suomalaista, en ulkomaalaista.
Lähikauppani on K-Market. Oli ennen Siwa ja hinnat paljon halvemmat, vaikka kauppa ryöstettiin noin kerran puolessa vuodessa. Taisi mennä vakuutusyhtiön piikkiin. Ennen oli mukava vanhempi rouva aina Siwan kassalla, nykyään yleensä nuoria, tummahipiäisiä ja kovin koppavia tyttöjä. Katsoin netistä, että kauppiaskin on nykyään aasialainen, noin kolmekymmpinen mies (kuva oli esillä). Tähän on tultu Suomessakin.
Pitäisikö väärä mainostaminen kieltää lailla, mikä ihmeen halpa kauppa, huhhuh
Onneksi mainospalkkiot menee hyvään tarkoitukseen, mitenköhän Lauri Markkanenkaan muuten pärjäisi.
Vältän käyttämästä yrityksia ja tuotteita jotka käyttävät mainostamiseen julkkismiljonäärejä.
K-kauppa on mun kokemusten perusteella kallein kauppa jonka takia en siellä käy.
K-kaupoissa on paras laatu ja valikoima, eikä siellä ole köyhiä ihmisten tiellä, haisemassa.
Ei siellä taida ihmisiä lainkaan hinnoittelun takia.
K-kaupat kierrän kyllä kaukaa koska ne ovat mielestäni kalleinpia sekä huonoinpia
Citymarket oikein jees.
Tv TimmyH
No onhan se kallis, mitä siitä väittelemään.
Monesti päivämäärät finaalissa,tuotteet nippa nappa syotäviä,eihän sitä katetta ahneelle puotipuksulle muuten saaha.
Hienot autot pihassa ja pramee talo pitää myös saada maksettua jos asioit ole tarkkana ja vertaile hintoja.
ite välttelen näitä viimeseen asti.
T:liideli
Itse en ole käynyt missään k-kaupoissa moneen vuoteen enkä käy jatkossakaan.
En käy minäkään....