Kasvissyöjät NATSEJA!!!

Aatun oppilas

Hitler oli historian kuuluisin vegaani ja eläinten puolustaja....SIEG HEIL!!!

15

1156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papi

      Ymmärrän hyvin että haluaisit epätoivoisesti itsellesi ystäviä, mutta et uskalla lähestyä ihmisiä kun epäilet että et pysty tyydyttävään suhteeseen. Ei sinun sen vuoksi tarvitse mellastaa asiattomasti. Haluaisin rohkaista sinua yrittämään: maailmassa on paljon kivoja ihmisiä joiden kanssa on mukava olla.

    • nauris

      Voihan elämä! Tajusin juuri, että minulla on korvat päässäni, Hitlerilläkin oli korvat päässä. Olen natsi!
      Käsitäthän, että jokaisessa ihmisessä on se yksi hyvä puoli.

    • bikerjerk

      skinitkin on kasvissyöjiä :0

    • Fakta

      taas moni suuri nero, menestynyt urheilija (Paavo Nurmi esim.) ja Hollywood-näyttelijä on/oli kasvissyöjä. Ja entäs sitten lihansyöjät, nehän ovat valtaosa tavallisista kansalaisista?
      Ja Hitlerhän teki kaikenlaista muutakin tekopyhää, suukotteli lapsia yms. Mainostemppuja kaikki, eiköhän verinen pihvi tirskunut hampaitten välistä kun kukaan ei ollut näkemässä..

    • lolitalempica

      Hey, heil hitler!! Ethän sä ollut tosissas, ethän??? Nimittäin jos vitsailit, nauroin huumorillesi varsin sydämellisesti! Kiitos vain.. Olen maailman vähiten natsi tai rasisti ihminen ja ollut kolme vuotta kasvissyöjä....

    • ss

      Logiikkasi ei toimi.

      Hitler oli natsi. Hitler oli kasvissyöjä. Kasvissyöjät ovat natseja. VÄÄRIN.

      Jos kynä on keltainen, niin kaikki keltainen ei ole kynä.

      Toisaalta ei natseissa mitään vikka ole, mutta ethän niin väittänytkään.

    • Sade

      ookkona tosissas? enpäs tiennytkään, nyt tiedän. Tämä voi todistaa sen, että jokaisessa on jotain hyvää...

      muuen natsit olivat seonneita raakalaisia.. en pysty tajuumaan niiden toimintaa juutalaisia kohtaan, kuten ei varmasti moni muukaan!

    • Anonyymi

      Eläimet tuottaa hiilidioksidia = se saastuttaa = se pitää syödä

      Kasvit sitoo hiilidioksidia ja tuottaa happea = ne pitää säästää = ei syödä

      • Anonyymi

        Ihmiset tuottaa hiilidioksia = ne pitää eliminoida = aloitettaan sekaruokailioista.


    • Anonyymi

      Hitler saattoi olla kasvissyöjä. Kasvissyöjät tukee toisten kidutusta ja tappamista. Vegaani hän ei koskaan ollut.

      Vegaani ei tue kenenkään olennon kiduttamista ja tappamista.

      Eläintenholokausti on täysin sekasyöjiksi tekeytyvien, sinun kaltaistesi olentojen aikaan saannosta ja täysin natsi ajan holokaustiin verrattavissa.

      Ei toki. Vegaanit ei tue kidutusta ja tappamista. Joten älä yritä sysää syyllisyyttäsi vegaaneihin.

      • Anonyymi

        Sekasyöjien ansiosta eläimillä on hyvät oltavat, niitä hoidetaan ja eläimille annetaan mahdollisuus elämään. Kasvissyöjät haluaisivat kaiken ruuan vain itselleen, eikä muruakaan ravintoa eläimille


      • Anonyymi

        Kaikkien muiden ihmisten nimittäminen kiduttajiksi ja tappajiksi on sekopäistä narsismia. Vaikka ihmiset söisivätkin liha- ja maitotuotteita niin eivät he silti tue kiduttamista ja tappamista.

        Ihmisten normaaliin ruokavalioon kuuluu lihatuotteet eikä niiden syömisestä tarvitse tuntea minkäänlaista syyllisyyttä. Vain mielisairaat sosiopaatit yrittävät syyllistää täysin normaaleja ihmisiä jostain mikä kuuluu normaaliin ruokavalioon.

        Mitään "eläinholokaustia" ei ole olemassa. Eläinten vertaaminen ylipäätään on aivotonta ja idioottimaista. Eläimet eivät ole ihmisiä, ne ovat ruokaa.

        Ja edelleen, reilusti yli 90% ihmisistä (ainakin Suomessa) syö edelleen eläinkunnan tuotteita. Ja lopuistakin valtaosa käyttää esimerkiksi eläinten nahasta tehtyjä tuotteita sen kummemmin miettimättä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikkien muiden ihmisten nimittäminen kiduttajiksi ja tappajiksi on sekopäistä narsismia. Vaikka ihmiset söisivätkin liha- ja maitotuotteita niin eivät he silti tue kiduttamista ja tappamista.

        Ihmisten normaaliin ruokavalioon kuuluu lihatuotteet eikä niiden syömisestä tarvitse tuntea minkäänlaista syyllisyyttä. Vain mielisairaat sosiopaatit yrittävät syyllistää täysin normaaleja ihmisiä jostain mikä kuuluu normaaliin ruokavalioon.

        Mitään "eläinholokaustia" ei ole olemassa. Eläinten vertaaminen ylipäätään on aivotonta ja idioottimaista. Eläimet eivät ole ihmisiä, ne ovat ruokaa.

        Ja edelleen, reilusti yli 90% ihmisistä (ainakin Suomessa) syö edelleen eläinkunnan tuotteita. Ja lopuistakin valtaosa käyttää esimerkiksi eläinten nahasta tehtyjä tuotteita sen kummemmin miettimättä.

        Olivatko ne monta miljoonaa normaalia Hitlerin kannattajaa myös kasvissyöjiä?


    • Anonyymi

      Minä olen vege koska Hitler

    • Anonyymi

      Pstmodernissa maailmassa ei ole kaikenkattavia perinteisiä selkeärajaisia oppijärjestelmiä.

      Veganismin taustalla voi olla ilmastoajattelua, eläinten oikeuksia, uskonnollisuutta, terveysihanteita (ehkä narsistisia, kuten Hitlerillä) jne.

      Nykyään ihmiset kokoavat maailmankuvansa ja valintansa ilman hitlereitä ja puoluekirjoja. Toki on aina niitäkin, jotka haluavat auktoriteetin, johon uskoa ja oppijärjestelmän, jota on helppo noudattaa ja jättää ajattelun muiden huoleksi, vaikkapa terveskeskuksen vastuulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe