Kahvilat ovat huijareiden perustamia

Anonyymi

Tehdäänhän ruisleipääkin veden ja ilmanseoksesta ja myydänhän kahviloissa sämpylöinä pullaa, jonka välissä on salaatin lehtiä. Täytetty groissantkin on olemassa, joka on tyhjää täynnä kuoresta sisuksiin. Huijauksen huipentuma.

Ihmiset haluaisivat ostaa kokojyväsämpylöitä, joiden välissä on kunnon kinkku- ja juustotäytteet, mutta tarjolla on vain jotain sentti kertaa sentti kokoisia suklaanappeja 10 euron hintaan.

Kaikki pullataikinasämpylät helvettiin tiskeistä. Ei ihme, että Pic Nic on täynnä ihmisiä, jotka syövät kokojyväpatonkeja. joissa on kunnon täytteet ja kahvilan tiskissä on vuoret näitä mm. paahtopaistipatonkeja. Ja kauppa käy.

4

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi lehdistö ei käytä sananvapauttaan ja pilkkaa tuota Groissanttia, jossa sekä päällys että sisältö ovat tyhjiä.

    • Anonyymi

      Etenkin leipomot ja teollisuus yleensäkin pyrkivät valmistamaan kaikkea mahdollista veden aj ilman seoksesta. Aina se ei onnistu niin joukkoon on lisätty kaikkein huonolaatuisinta ja halvinta vehnäjauhoa. Käsittämätöntä, että kahvilan tiskit ovat täynnä pullatikinasämpylöitä ja välissä salaatin lehteä.

    • Anonyymi

      Kumpi se on tyhmä, se joka myy vai se joka ostaa?

    • Anonyymi

      Tuo täytetty Groissant on uusi ilmiö. Älkää ikinä ostako sitä. Siinä ei rahan vastikkeeksi todellakaan saa mitään. Aina kun käytte kahvilasssa niin vaatikaa täysjyväsämpylöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      83
      5983
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      309
      4987
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2638
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      44
      2569
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      72
      1766
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      101
      1645
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1501
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      105
      1407
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1373
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      118
      1356
    Aihe