Kahvilat ovat huijareiden perustamia

Anonyymi

Tehdäänhän ruisleipääkin veden ja ilmanseoksesta ja myydänhän kahviloissa sämpylöinä pullaa, jonka välissä on salaatin lehtiä. Täytetty groissantkin on olemassa, joka on tyhjää täynnä kuoresta sisuksiin. Huijauksen huipentuma.

Ihmiset haluaisivat ostaa kokojyväsämpylöitä, joiden välissä on kunnon kinkku- ja juustotäytteet, mutta tarjolla on vain jotain sentti kertaa sentti kokoisia suklaanappeja 10 euron hintaan.

Kaikki pullataikinasämpylät helvettiin tiskeistä. Ei ihme, että Pic Nic on täynnä ihmisiä, jotka syövät kokojyväpatonkeja. joissa on kunnon täytteet ja kahvilan tiskissä on vuoret näitä mm. paahtopaistipatonkeja. Ja kauppa käy.

4

115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi lehdistö ei käytä sananvapauttaan ja pilkkaa tuota Groissanttia, jossa sekä päällys että sisältö ovat tyhjiä.

    • Anonyymi

      Etenkin leipomot ja teollisuus yleensäkin pyrkivät valmistamaan kaikkea mahdollista veden aj ilman seoksesta. Aina se ei onnistu niin joukkoon on lisätty kaikkein huonolaatuisinta ja halvinta vehnäjauhoa. Käsittämätöntä, että kahvilan tiskit ovat täynnä pullatikinasämpylöitä ja välissä salaatin lehteä.

    • Anonyymi

      Kumpi se on tyhmä, se joka myy vai se joka ostaa?

    • Anonyymi

      Tuo täytetty Groissant on uusi ilmiö. Älkää ikinä ostako sitä. Siinä ei rahan vastikkeeksi todellakaan saa mitään. Aina kun käytte kahvilasssa niin vaatikaa täysjyväsämpylöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      259
      2389
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      70
      2378
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1401
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe