Tehdäänhän ruisleipääkin veden ja ilmanseoksesta ja myydänhän kahviloissa sämpylöinä pullaa, jonka välissä on salaatin lehtiä. Täytetty groissantkin on olemassa, joka on tyhjää täynnä kuoresta sisuksiin. Huijauksen huipentuma.
Ihmiset haluaisivat ostaa kokojyväsämpylöitä, joiden välissä on kunnon kinkku- ja juustotäytteet, mutta tarjolla on vain jotain sentti kertaa sentti kokoisia suklaanappeja 10 euron hintaan.
Kaikki pullataikinasämpylät helvettiin tiskeistä. Ei ihme, että Pic Nic on täynnä ihmisiä, jotka syövät kokojyväpatonkeja. joissa on kunnon täytteet ja kahvilan tiskissä on vuoret näitä mm. paahtopaistipatonkeja. Ja kauppa käy.
Kahvilat ovat huijareiden perustamia
4
74
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi lehdistö ei käytä sananvapauttaan ja pilkkaa tuota Groissanttia, jossa sekä päällys että sisältö ovat tyhjiä.
- Anonyymi
Etenkin leipomot ja teollisuus yleensäkin pyrkivät valmistamaan kaikkea mahdollista veden aj ilman seoksesta. Aina se ei onnistu niin joukkoon on lisätty kaikkein huonolaatuisinta ja halvinta vehnäjauhoa. Käsittämätöntä, että kahvilan tiskit ovat täynnä pullatikinasämpylöitä ja välissä salaatin lehteä.
- Anonyymi
Kumpi se on tyhmä, se joka myy vai se joka ostaa?
- Anonyymi
Tuo täytetty Groissant on uusi ilmiö. Älkää ikinä ostako sitä. Siinä ei rahan vastikkeeksi todellakaan saa mitään. Aina kun käytte kahvilasssa niin vaatikaa täysjyväsämpylöitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483583Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463342- 532779
- 322046
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301972Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k431790- 481686
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961645- 391400