Kotona on tullut kierrätettyä perinteisesti biojätteet, metallit, lasit, elektroniikkaromut jne. ja viimeisenä myös muovijätteet.
Annoin alkuvuodesta palautetta mäkkärille josko voisivat hankkia omat astiat muovijätteelle.
Kesälomien jälkeen huomasin että mennään kuten enenkin mutta sitten tapahtui jotakin.. eräällä kerralla noin kuukausi sitten olivat pillit hävinneet telineestä!
Tilasin aterian jälkkärillä jolloin eteeni tuotiin muovinen juoman kansi, muovinen jäkiruokamuki, muovinen jälkiruokalusikka ja muovinen jälkiruokamukin kansi.
Kaikki on siis hyvin kun mäkkäri voi mainostaa vähentäneensä muovin käyttöä. Asia on vaan niin että muovipillin olisi voinut korvata uusiutuvalla samoin nuo muut aterimet.
Mäkkäri kierrättää!
Anonyymi
1
122
Vastaukset
- Anonyymi
Kävin pitkästä aikaa mäkkärissä (Kouvolassa). Siellä kaikki meni samaan roskikseen (paitsi jäät, niille oli allas).
Entiseen tapaan oli muovipillit ja muovikannet mukeissa.
Helvetin ärsyttävää piipitystä tuli jostain leikkinurkasta takanani. Ei tarvi mennä uudestaan, sillä kyllä ympäristön rauhallisuuskin vaikuttaa ruokailukokemukseen. Lasten äänet ei häiritse, mutta joku typerä tuuttailu ja piipitys on täysin turhaa melusaastetta. En kukaan pidä herätyskelloakaan huutamassa vieressään kun syö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592922- 1342111
- 921788
- 1641395
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731341- 631319
- 791252
- 691122
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731069Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t331017